REKLAMA
Finał czwartków lekkoatletycznych
TTM
Finał czwartków lekkoatletycznych źródło: telewizjattm.pl
Dobiegły końca czwartki lekkoatletyczne, finał sportowych zmagań odbył się w Wejherowie czytaj dalej »
Spotkanie sportowe na Wzgórzu Wolności
TTM
Za Wejherowskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z autyzmem sportowe spotkanie na Wzgórzu Wolności. Organizatorzy spisali się na medal przygotowując dla dzieci mnóstwo atrakcji. czytaj dalej »
Uroczyste procesje przeszły ulicami miast
TTM
Wczoraj w Uroczystość Bożego Ciała ulicami miast przeszły procesje z wiernymi, którzy w ten sposób, jak co roku manifestowali swoją wiarę. Święto angażuje lokalną społeczność, która przygotowuje cztery ołtarze zlokalizowane... czytaj dalej »
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie. Jubileusz
Muzem
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zapraszają na   JUBILEUSZ XX-lecia istnienia Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Wejherowie   uroczystość odbędzie się 11 czerwca (sobota) o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a   W programie: - koncert zespołu TRICOLAGE - część oficjalna - występ uczniów Kursu Muzykowania - poczęstunek   Stowarzyszenie Miłośników Muzyki od 20 lat istnieje i działa na... czytaj dalej »
Będzie się działo!
GWE24
Będzie się działo! źródło: gwe24.pl
Najbliższe dni w powiecie wejherowskim będą obfitowały w liczne atrakcje, a to ze względu na zbliżający się Dzień Dziecka. Co prawda przypada on 1 czerwca, ale świętowanie zaplanowano nie tylko na ten dzień. czytaj dalej »
Chór dziecięcy z Armenii! Jedyny koncert w Wejherowie.
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Trójcy Świętej w Wejherowie serdecznie zapraszają na koncert chóru dziecięcego ”Zoravor Mankunk” z Armenii, który odbędzie się 7 czerwca (wtorek) 2016r. o godz. 18.00 w wejherowskiej Kolegiacie.   Dziecięcy chór ,,Zoravor Mankunk’’ został założony rok temu i działa przy kościele Zoravor w Erywaniu. Wszyscy młodzi członkowie chóru są mieszkańcami stolicy Armenii. Dyrektor artystyczny i dyrygentka chóru p.Gohar Harutyunyan pracę... czytaj dalej »
Dzień Dziecka - sprawdź co, gdzie i jak!
Nadmorski24
Tradycyjnie, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka (1 czerwca), w regionie organizowanych jest wiele atrakcji. Inicjatorzy zapraszają wszystkie maluchy, wraz z rodzicami i opiekunami, na szereg wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych. Zobacz jak można spędzić ten czas m.in. w Wejherowie, Redzie, Władysławowie czy Gdyni, oto kilka propozycji. czytaj dalej »
Gryf charytatywnie dla dzieci z autyzmem
GWE24
Gryf charytatywnie dla dzieci z autyzmem źródło: gwe24.pl
Wbić bramkę bramkarzowi Gryfa Wejherowo to nie lada gratka dla wielu osób. Taką okazję miały dzieci cierpiące na autyzm. czytaj dalej »
Dzień Dziecka przy Muzeum. Zapraszamy!
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w Dniu Dziecka na „Imieniny Jakuba” 1 czerwca (środa) w godz. od 10.00 do 13.00 przy siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a (przy fontannie od strony parku)   Zapewniamy: - bezpłatny wstęp do muzeum - wystawa plenerowa pt. "Szczęśliwe dziecko - kwitnąca Ukraina" - prace autorstwa dzieci z Ukrainy - kaszubskie zabawy dla dzieci!   Serdecznie zapraszamy!... czytaj dalej »
Muzeum i Biblioteka Politechniki Gdańskiej pogłębiają współpracę
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie od wielu lat współpracuje z Biblioteką Politechniki Gdańskiej w dziedzinie komputeryzacji i digitalizacji zbiorów. Dzięki udziałowi we wspólnym projekcie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej, którego liderem była Politechnika Gdańska, udało się zakupić nowoczesny sprzęt komputerowy, skanery A3, A4 i doposażyć muzealną pracownię digitalizacji. Dotychczas (na dzień 12.05.2016 r.) zamieściliśmy 8.067 tytułów publikacji i odnotowaliśmy 111.418 wejść na nasze zbiory. Ostatnio, dzięki inicjatywie senatora Edmunda Wittbrodta... czytaj dalej »
Kaszëbsczé demónë i dëchë w wejrowsczim mùzeùm!
Muzem
Wywiad z Dyrektorem wejherowskiego Muzeum - Tomaszem Fopke oraz z Romanem Drzeżdżonem – kuratorem wystawy "Bestiariusz kaszubski… Literacki świat fantastycznych stworzeń”. Wystawa czynna do końca 2016 roku. Zapraszamy do zwiedzania! Polecamy relację Twojej Telewizji Morskiej: http://www.telewizjattm.pl/dzien/2016-05-24/38463-kaszebscze-demone-i-deche-w-wejrowsczim-muzeum.html?play=on... czytaj dalej »
Śpiewając i spędzając razem czas uczcili Boże Ciało
Nadmorski24
W Rumi i w Wejherowie odbyły się koncerty, na których można było nie tylko posłuchać chrześcijańskiej muzyki, ale również włączyć się do śpiewu. czytaj dalej »
Park kibica w Wejherowie – może się nie udać
Nadmorski24
W wejherowskim Parku Majkowskiego, w związku z rozgrywkami Euro 2016, miała powstać specjalna strefa kibica. Pomimo przygotowań od strony organizatorów, przedsięwzięcie może się nie udać. Powodem jest dodatkowa opłata dla stref kibica, Polsat zażądał od inicjatorów blisko 250 tysięcy złotych. czytaj dalej »
Nowa produkcja WCK. W Filharmonii Kaszubskiej będzie można obejrzeć
NaszeMiasto
Wejherowskie Centrum Kultury przygotowuje kolejne widowisko. To inspirowana dziełem Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. czytaj dalej »
Tylko u nas relacja NA ŻYWO z meczu Gryfa Wejherowo!
W sobotę (28.05) o godzinie 17:00 na Wzgórzu Wolności swój mecz w ramach 33. kolejki rozegrają ekipy wejherowskiego Gryfa oraz Błękitnych Stargard Szczeciński. Transmisję z meczu będzie można oglądać na portalu Nadmorski24.pl. czytaj dalej »
Wywiad w Radiu Kaszëbë. Polecamy!
Muzem
Gościem Radia Kaszëbë był Tomasz Fopke - Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Rozmowa dotyczyła m.in. wejherowskiej Nocy Muzeum, muzealnego projektu pt. „Konserwacja rysunków i negatywów z kolekcji rodowej Franciszki i Aleksandra Majkowskich” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego w 2016 r., - Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie bije rekordy wydawnicze, frekwencyjne, ale także dotyczące budżetu - chwalił się osiągnięciami placówki jej dyrektor -... czytaj dalej »
Muzeum wzbogaciło się o kolejne zabytki.
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie pozyskało do zbiorów kolekcję 72 widokówek z okresu 1898 – 1944 przedstawiających w formie litografii i fotografii wsie znajdujące się na terenie dzisiejszego powiatu wejherowskiego. Wśród miejscowości są m.in. Reda, Rumia, Bolszewo, Gościcino, Zamostne, Kniewo, Gniewino, Gniewowo, Nowy Dwór, Kostkowo, Salino, Nadole, Góra, Choczewo, Jackowo, Brzeźno, Sasino, Łętowo, Luzino, Barłomino, Strzebielino, Bożepole Wielkie, Łęczyce, Linia, Niepoczołowice, Szemud, Smażyno, Pobłocie, Strzepcz. Polecamy relację Twojej... czytaj dalej »
'Wejherowo biega' po raz czwarty już w sobotę!
Akcja „Wejherowo Biega” odbędzie się po raz czwarty 28 maja na terenie amfiteatru oraz Parku Miejskiego w Wejherowie. W 2015 roku wystartowało 1,3 tys. biegaczy, czy w tym roku rekord zostanie pobity? czytaj dalej »
NaszeMiasto
„Wejherowo biega” i „Kaszubska 15-tka”, to dwie imprezy biegowe, które odbędą się 28 maja czytaj dalej »
Ponad 6 mln zł na działania w gminach Gniewino i Wejherowo
Nadmorski24
Na rozwój turystyki, aktywizację społeczną czy tworzenie miejsc pracy - Lokalne Grupy Działania z województwa pomorskiego otrzymają łącznie 58 mln euro dofinansowania. Ponad 6 mln zł trafi do stowarzyszenia, które działa na terenie gmin Gniewino i Wejherowo. czytaj dalej »
Pomnik Labudy w Luzinie
GWE24
Pomnik Labudy w Luzinie źródło: gwe24.pl
Będzie to pierwszy pomnik profesora w Polsce, który ma być hołdem dla wyjątkowego człowieka, profesora zwyczajnego, wybitnego mediewisty, który edukację rozpoczął w Luzinie, stąd wyruszył w świat nauki i do Luzina powrócił na wieki. Profesor spoczywa na luzińskim cmentarzu.Inicjatywę budowy pomnika podjęto z okazji ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oraz Gminę Luzino roku 2016 – rokiem Profesora Gerarda Labudy. czytaj dalej »
Gryf Wejherowski. Zobacz, o czym piszą nasi reporterzy
NaszeMiasto
Gryf Wejherowski - najnowsze wydanie naszej gazety już od dzisiaj, 27 maja w stałych punkach sprzedaży. Zobacz, o czym piszą nasi reporterzy. czytaj dalej »
Już jutro Wejherowo Biega
Wejherowo
Już jutro Wejherowo Biega źródło: www.wejherowo.pl
Wszystkich miłośników biegania zapraszamy już jutro, w sobotę 28 maja do wejherowskiego amfiteatru i Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego na festyn rekreacyjny „WEJHEROWO BIEGA”. czytaj dalej »
„Książę Niezłomny” PARAFRAZY 1926/2016
Wejherowo
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na cykl wydarzeń upamiętniających pierwszy przyjazd Juliusza Osterwy wraz z Teatrem Reduta do Wejherowa. 90 lat temu, 13 sierpnia 1926r. na Rynku Starego Miasta wystawili sztukę „Książę Niezłomny”. czytaj dalej »
Pożegnanie z drugą ligą
GWE24
Pożegnanie z drugą ligą źródło: gwe24.pl
W sobotę kibice w Wejherowie po raz ostatni będą mogli obejrzeć spotkanie na poziomie drugiej ligi. Gryf meczem z Błękitnymi Stargard, po roku czasu żegna się z tym poziomem rozgrywek. czytaj dalej »
POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU POŻARU W CHOCZEWIE
KPPwW
W minioną środę policjanci różnych pionów pracowali na miejscu pożaru budynku znajdującego się w miejscowości Choczewo. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji udzielali pierwszej pomocy mieszkance lokalu, pomagali w ewakuacji mieszkańców, zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny, rozpytywali świadków oraz kierowaliruchem drogowym organizując dodatkowe objazdy. czytaj dalej »
Uroczystość Bożego Ciała w Wejherowie
TTM
Strażacy z awansami i odznaczeniami
GWE24
Strażacy z awansami i odznaczeniami źródło: gwe24.pl
Prawdziwy deszcz nagród i awansów spadł na wejherowskich strażaków. Wszystko za sprawą powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Środowa uroczystość stanowiła doskonałą okazję do podsumowań i podziękowań. czytaj dalej »
Powiat wejherowski: Mieszkańcy nie chcą pracować z powodu 500+?
Nadmorski24
W powiecie wejherowskim aktualnie zarejestrowanych jest około 7 tysięcy osób bezrobotnych, mimo to pracodawcy nie mogą znaleźć pracowników. Urząd pracy, internet oraz tablice ogłoszeniowe są przepełnione ofertami zatrudnienia, ale rąk do pracy wciąż brakuje. Zainteresowaniem nie cieszą się ani oferty sezonowe, ani stałe miejsca pracy. czytaj dalej »
Wejherowo: Otwarcie nowego Gabinetu Położnych POZ
NaszeMiasto
Przy Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie działa nowy Gabinet Położnych POZ "3 Planety - Centrum Współpracy z Rodziną". Przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, które chcą zajść w ciążę, spodziewają się dziecka i są już świeżo upieczonymi mamami. czytaj dalej »