REKLAMA
Mężczyzna do
GWE24
Mężczyzna do "Białej Wstążki" źródło: gwe24.pl
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie od 25 listopada do 10 grudnia organizuje Kampanię "Biała wstążka" wraz z konkursem na wybór mężczyzny. czytaj dalej »
Przejażdżka z narkotykami..
GWE24
Przejażdżka z narkotykami.. źródło: gwe24.pl
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli marihuanę i amfetaminę. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3. czytaj dalej »
Kaszubska lekcja w Muzeum
Muzem
Kaszubska lekcja w Muzeum źródło: www.muzeum.wejherowo.pl
W środę (22.10 br.) odwiedziła nas grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim. Goście wzięli udział w lekcji muzealnej pn. „Kaszëbsczé nótë” którą przeprowadził Roman Drzeżdżon. Foto: Anna Kąkol... czytaj dalej »
Warsztaty z czerpania papieru
Muzem
 20 października 2014 r. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie gościło grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach z czerpania papieru. Foto: Anna Kąkol... czytaj dalej »
Wejherowo: Straszące obiekty niczyje
Nadmorski24
Na terenie Wejherowa znajdują się różnego rodzaju konstrukcje wzniesione lata temu i prawdopodobnie bez zezwolenia. Aktualnie owe obiekty zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców i straszą wyglądem. czytaj dalej »
ARTYKUŁY POWIĄZANE
Gafka obiecuje gruszki na wierzbie
Wejherowo24
Na dobre ruszyła kampania wyborcza do samorządów. Komitety wyborcze i kandydaci ogłosili swoje programy wyborcze. Jako pierwszy zaprezentował się kandydat PO – ze wstydliwym, gdyż bardzo maleńkim, wręcz mikroskopijnym znaczkiem i napisem „Platforma Obywatelska” na ulotce i planszach – Jacek Gafka. Program Gafki to, aż 30 punktów. Ach, czego tam nie ma! W zasadzie brakuje tylko budowy metra w Wejherowie. Gafka obiecuje chyba wszystko. I … nic zarazem! Program wyborczy,... czytaj dalej »
PulsWejherowa
Gafka obiecuje gruszki na wierzbie źródło: pulswejherowa.pl
Na dobre ruszyła kampania wyborcza do samorządów. Komitety wyborcze i kandydaci ogłosili swoje programy wyborcze. Jako pierwszy zaprezentował się kandydat PO - ze wstydliwym, bo bardzo maleńkim, wręcz mikroskopijnym znaczkiem i napisem „Platforma Obywatelska” na ulotce i planszach  - Jacek Gafka. Program Gafki to aż 30 punktów. Ach, czego tam nie ma! W zasadzie brakuje tylko budowy metra w Wejherowie. Gafka obiecuje chyba wszystko. I … nic zarazem! czytaj dalej »
22 kg tytoniu u 35-latka z powiatu wejherowskiego
Nadmorski24
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni u 35-latka zabezpieczyli ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym grozi kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego towaru czytaj dalej »
Pozwól do siebie dojechać
Wejherowo24
Pozwól do siebie dojechać źródło: wejherowo24.info
Na terenie województwa pomorskiego ruszyła nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana jest we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112. Na terenie naszego regionu ruszyła kampania edukacyjna... czytaj dalej »
Dzieci zamiast w zeszytach, piszą na tabletach
Nadmorski24
W Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 w Wejherowie zajęcia lekcyjne prowadzi się na iPadach. Aktualnie szkoła posiada 19 sztuk tabletów. Potrzeby są dużo większe, ale na razie brakuje funduszy na zakup dodatkowego sprzętu. czytaj dalej »
60 tys. zł na inicjatywy społeczne
GWE24
60 tys. zł na inicjatywy społeczne źródło: gwe24.pl
40 projektów przygotowanych przez organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego otrzyma finansowanie w ramach Funduszu Akumulator Społeczny realizowanego przez Stowarzyszenie EDUQ. W sumie na działania społeczne przeznaczonych zostanie 56 265 zł oraz dodatkowe 4500 zł pochodzące z partnerstwa z miastem Lębork oraz gminą Wicko. czytaj dalej »
Wraki trafią na składowisko odpadów
GWE24
Wraki trafią na składowisko odpadów źródło: gwe24.pl
Straż Miejska w Wejherowie zaczęła usuwać z dróg pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych i te których stan wskazuje na to, że nie są używane. Na zlecenie Straży Miejskiej usuwania pojazdów podjął się Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. czytaj dalej »
Sukces sportowców z powiatu wejherowskiego
Nadmorski24
Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 17.10.2014 roku, tradycyjnie w Garczynie. czytaj dalej »
Wejherowo: 16-latek i 14-latkowie z narkotykami
Nadmorski24
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech nieletnich posiadających narkotyki. Dwaj 14-latkowie i 16-latek zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O losie nieletnich sprawców czynów karalnych zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.... czytaj dalej »
Wejherowo – Samorządem Równych Szans 2014
Wejherowo
Wejherowo zostało laureatem szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans 2014” na najlepsze projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami... czytaj dalej »
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Nadmorski24
Policjanci ruchu drogowego o godzinie 8:30 zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 47- letni mężczyzna najpierw wypił alkohol, a potem wsiadł za kierownicę swojego forda. Mieszkańcowi powiatu wejherowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy, a w najbliższym czasie postawią mu zarzuty za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów... czytaj dalej »
Premiera spektaklu
Muzem
Premiera spektaklu "Remus" źródło: www.muzeum.wejherowo.pl
„Remus” – najważniejsze dzieło literatury kaszubskiej na 250-lecie teatru publicznego w Polsce  25 października o godz. 19.00 Miejski Teatr Miniatura zaprasza na premierowy spektakl „Remus” na podstawie „Życia i przygód Remusa” Aleksandra Majkowskiego, najważniejszego dzieła literatury kaszubskiej. Przedstawienie wyreżyserował Remigiusz Brzyk, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów, twórca nagradzanych przedstawień „Czarownice z Salem”, „Historia o Miłosiernej, czyli testament psa”, „Brygada szlifierza Karhana”, „Korzeniec” czy „Był sobie Polak, Polak, Polak i... czytaj dalej »
Jakie plany na rewitalizację Wejherowa?
Nadmorski24
Podsumowano I etap programu rewitalizacji Wejherowa. Obecnie miasto przygotowuje się do wdrożenia planu na lata 2015-2022. Ma to na celu, efektywniejsze pozyskiwanie środków unijnych. Wśród mieszkańców przeprowadzono ankiety, według zebranych danych kolejną z inwestycji, która powinna zostać przeprowadzona, jest przebudowa tętniącego niegdyś życiem basenu. czytaj dalej »
Parkowa fontanna zachwyciła Wejherowian
Wejherowo24
17 października br. został przekazany do użytku zmodernizowany i zrewitalizowany kanał północny Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Kanał przylegający do ulicy Zamkowej otrzymał nowy mostek i efektowną, podświetlaną fontannę. Bezpiecznie, pięknie i kolorowo – mieszkańcy Wejherowa oraz goście odwiedzający nasze miasto mogą teraz nie tylko korzystać z parku w dzień, ale również w nocy. Do licznych alejek spacerowych oraz podświetlanego pomostu dołączyła także wyjątkowo barwna fontanna. W dzień... czytaj dalej »
Ocena efektów rewitalizacji
Wejherowo
Ocena efektów rewitalizacji źródło: www.wejherowo.pl
Prezentujemy wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców Wejherowa dotyczących oceny inwestycji miejskich zrealizowanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji... czytaj dalej »
Policja zabezpieczyła 22 kg tytoniu bez akcyzy
GWE24
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni u 35-latka zabezpieczyli ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym grozi kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego towaru. czytaj dalej »
DWÓCH NIETRZEŹWYCH ZATRZYMANYCH W POWIECIE
KPPwW
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Niebawem 39 i 21-latek zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. czytaj dalej »
Porzucone samochody trafią na składowisko odpadów
Nadmorski24
Wejherowska Straż Miejska zainicjowała akcję, której celem jest usunięcie pojazdów bez tablic rejestracyjnych oraz samochodów nieużywanych z miejskich dróg. Na zlecenie funkcjonariuszy, usuwania pojazdów podjął się Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. Na tę chwilę w Wejherowie znajduje się siedem takich aut. czytaj dalej »
Władze miasta nie próżnują....Kolejne etapy rewitalizacji.
Wejherowo24
Rewitalizacja parku Majkowskiego i Śródmieścia wraz z terenami przyległymi – to projekt konsekwentnie realizowany przez władze Wejherowa od wielu lat. Chociaż sporo zostało już zrobione, to nie oznacza, że na tym władze miasta chcą poprzestać. „Lokalny plan rewitalizacyjny są to dokumenty, które obejmują okres siedmiu lat. Poprzedni kończy się w przyszłym roku, zatem potrzebny jest plan na kolejne lata czyli 2015 – 2022. Jest on w trakcie przygotowania i jest... czytaj dalej »
Piękne Kaszuby...
Wejherowo24
Piękne Kaszuby... źródło: wejherowo24.info
Rejon kaszubski piękny jest o każdej porze roku i o każdej porze zachwyca czym innym. Niewątpliwie na Kaszubach znajduje się mnóstwo pięknych miejsc, a zwłaszcza pięknych miejscowości. Portal pieknekaszuby.pl postanowił wyłonić te najpiękniejsze. Wszystko zależy od Państwa. Od 21 marca bieżącego roku trwa głosowanie na tegoroczną stolice Kaszub w zależności od pory roku. Wyłoniono już wiosenną stolice Kaszub 2014 , którą zdaniem internautów została miejscowość Kosakowo, zaś za letnią stolicę... czytaj dalej »
„Roczek Promyka” w Muzeum
Muzem
We wtorek 21 października w siedzibie MPiMK-P w Wejherowie odbyło się spotkanie integracyjne pn. „Roczek Promyka” zorganizowane przez Choczewskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PROMYK NADZIEI” oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przy współpracy z Zespołem Szkół w Choczewie. W programie spotkania, którego celem było m.in. pokazanie prac podopiecznych Stowarzyszenia, znalazł się występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. UE w Choczewie. Wydarzenie poprowadziła Pani Prezes Stowarzyszenia - Ewa Świątek.Tekst i... czytaj dalej »
Henryk Skwarło jedynym kandydatem na wójta gminy Wejherowo
Nadmorski24
Dziś dobrze - jutro lepiej – to hasło wyborcze komitetu Gospodarna Gmina. W poniedziałek kampanię wyborczą rozpoczął obecny wójt gminy Wejherowo i kandydat w nadchodzących wyborach, Henryk Skwarło. czytaj dalej »
Sprawdź kto w twoim mieście chce zostać prezydentem bądź burmistrzem
Nadmorski24
Kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w naszym regionie jest wielu. Tylko w Wejherowie o fotel najważniejszej osoby w mieście zawalczy czterech kandydatów. O jednego kontrkandydata mniej ma natomiast w Pucku Marek Rintz. Sprawdź kto w Twoim mieście chce zostać burmistrzem bądź prezydentem czytaj dalej »
GOPS Wejherowo: Pudełko życia może uratować życie
Nadmorski24
„Pudełko Życia” to projekt, który ma na celu zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz samotnym obok właściwej opieki, wsparcie w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne. czytaj dalej »
Wejherowo: Brawurowa jazda pijanego kierowcy
Nadmorski24
Niedzielne popołudnie nie należało do bezpiecznych. Ulicami Wejherowa jeździł pijany kierowca, który uszkodził trzy inne pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. czytaj dalej »