REKLAMA
Sukcesy weteranów z wejherowskiego
GWE24
Sukcesy weteranów z wejherowskiego źródło: gwe24.pl
Spore sukcesy w rywalizacji lekkoatletycznej osiągają weterani z powiatu wejherowskiego. W czerwcu na Mistrzostwach Polski zdobyli aż 9 medali, w tym 5 złotych. Na ich czele stoi Marian Trocki, który, choć ma 65 lat, sam bierze udział w zawodach. czytaj dalej »
Uhonorowano bohaterskiego strażnika
GWE24
Uhonorowano bohaterskiego strażnika źródło: gwe24.pl
Sławomir Walczewski, strażnik miejski z Wejherowa, za swój bohaterski czyn – uratowanie z pożaru bezdomnego – został wyróżniony trzema nagrodami: Prezydenta Miasta Wejherowa, Starosty Wejherowskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. czytaj dalej »
Nagrody prezydenta dla bohaterskich strażników
Wejherowo
Bohaterskim czynem popisał się strażnik Straży Miejskiej w Wejherowie insp. Sławomir Walczewski. czytaj dalej »
Aktywne soboty w parku w Wejherowie [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Aktywne soboty w parku w Wejherowie. W minioną sobotę, 7 lipca, z inicjatywy prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, odbyły się pierwsze „Aktywne soboty w wejherowskim parku”, czyli bezpłatne treningi fitness oraz zajęcia ruchowe dla mieszkańców Wejherowa i okolic. czytaj dalej »
Słabe wyniki wejherowskich maturzystów
Nadmorski24
Tegoroczną maturę zdało 67,6 proc. uczniów powiatu wejherowskiego. Część z nich oblało tylko jeden przedmiot, więc mają szansę na poprawkę w sierpniu. Maturzyści - jak przed rokiem - polegli na matematyce. czytaj dalej »
Zapraszamy na aktywne soboty w wejherowskim parku
Wejherowo
W minioną sobotę, 7 lipca, z inicjatywy prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, odbyły się pierwsze „Aktywne soboty w wejherowskim parku”... czytaj dalej »
Bohaterski czyn wejherowskich strażników miejskich
ZobaczWejherowo
Szybka akcja wejherowskich strażników. Ujęli wandali na stacji w Nanicach
Nadmorski24
W nocy z niedzieli na poniedziałek, funkcjonariusze z patrolu Straży Miejskiej, kontrolując rejon dworca kolejowego Nanice usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła czytaj dalej »
Wejherowo24 Nowe oblicze policyjnej komendy źródło: wejherowo24.info
Nowe oblicze policyjnej komendy
Rozbudowana, zmodernizowana i zdecydowanie ładniejsza będzie siedziba Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Trwa modernizacja budynku wejherowskiej jednostki na ulicy Dworcowej. Remont obejmuje nie tylko odnowę już istniejącej części, ale także dobudowanie nowego skrzydła budynku. „Cały 3-kondygnacyjny segment, który powstał wraz z podpiwniczeniem, jest segmentem nowym. Będą tutaj pracowali policjanci ze służby kryminalnej, dochodzeniowej. Będzie również wyremontowane całe pomieszczenie dla osób zatrzymanych.” - powiedział insp. Krzysztof Lawer komendant KPP w Wejherowie.... czytaj dalej »
RUSZYŁA KAMPANIA „NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU”
KPPwW
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski. czytaj dalej »
WYPADEK Z UDZIAŁEM PIESZEGO
KPPwW
Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Tłuczewo. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i wyjaśniali okoliczności. czytaj dalej »
APEL O ROZWAGĘ NAD WODĄ
KPPwW
Trwają wakacje i sezon urlopowy, a coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Policjanci apelują o rozwagę! Od początku maja do 5 lipca utonęły już 124 osoby, a w całej Polsce tylko w miniony weekend woda pochłonęła aż 41 ofiar! Tymczasem by wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać tylko kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek. czytaj dalej »
Zagrali dla Mazura
TTM
Zagrali dla Mazura źródło: telewizjattm.pl
Już po raz szósty rozegrano Turniej Piłki Nożnej im. Michała Mazura, udział wzięło 6 ekip. czytaj dalej »
I Święto Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej
TTM
Straż Wejherowo: pierwsze miejsce w wojewódzkich zawodach pożarniczych [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Straż Wejherowo: pierwsze miejsce w wojewódzkich zawodach pożarniczych. W Kościerzynie i Malborku odbyły się IX Mistrzostwa woj. Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Pierwszy raz w historii pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja komendy Powiatowej PSP w Wejherowie! czytaj dalej »
Wycieczki z przewodnikiem po Wejherowie i Kalwarii Wejherowskiej
Nadmorski24
Urząd Miejski w Wejherowie w ramach promocji miasta organizuje latem bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Wejherowie i Kalwarii Wejherowskiej. Od poniedziałku (6 lipca) można zwiedzać najważniejsze zabytki miasta i posłuchać opowieści o ich historii. czytaj dalej »
Krakowianki na praktykach w Wejherowie
Wejherowo
Krakowianki na praktykach w Wejherowie źródło: www.wejherowo.pl
Studentki II roku architektury Politechniki Krakowskiej, przebywając w Wejherowie na praktykach, zamierzają... czytaj dalej »
Policyjne zabezpieczenie XVII Zjazdu Kaszubów
Nadmorski24
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w miniony weekend zabezpieczali XVII Światowy Zjazd Kaszubów w Redzie. Mundurowi w czasie trwania zjazdu dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników imprez, jak i mieszkańców. Zorganizowany przemarsz odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i bezpiecznie dla uczestników. czytaj dalej »
Zwiedzaj miasto i Kalwarię z przewodnikiem
GWE24
Zwiedzaj miasto i Kalwarię z przewodnikiem źródło: gwe24.pl
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wejherowie organizują latem bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po mieście i Kalwarii Wejherowskiej. czytaj dalej »
Ruszyło „Kino letnie pod gwiazdami”
GWE24
Ruszyło „Kino letnie pod gwiazdami” źródło: gwe24.pl
W Wejherowie można oglądać filmy pod gołym niebem, w miejscowym Amfiteatrze Miejskim. Ruszyło „Kino letnie pod gwiazdami”, a to dzięki miejskim urzędnikom. czytaj dalej »
Parkingi
GWE24
Parkingi źródło: gwe24.pl
Ten problem jest uznawany w naszym kraju jako nierozwiązywalny, podobnie jak skup butelek, reforma służby zdrowia i parę innych problemów. Chodzi oczywiście o miejsca do parkowania samochodów osobowych. czytaj dalej »
Odpust Uzdrowienia Chorych na Kalwarii Wejherowskiej [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Odpust Uzdrowienia Chorych na Kalwarii Wejherowskiej. Za nami tradycyjny lipcowy odpust chorych, który odbywa się przy kaplicy Kajfasza. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Marcin Kunda z Gniewina, sekretarz biskupa pelplińskiego. czytaj dalej »
Zwycięstwo wejherowskiego Startu
Wejherowo
Zwycięstwo wejherowskiego Startu źródło: www.wejherowo.pl
W rozegranych II Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Bocci Gdynia 2015 świetnie spisali się zawodnicy Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START Wejherowo, którzy zwyciężyli w turnieju drużynowym. czytaj dalej »
Wernisaż 40-lecia pracy artystycznej i 85. urodzin wejherowianina Tadeusza Podgórskiego
Wejherowo
W wejherowskim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbył się wernisaż 40-lecia pracy artystycznej i 85. urodzin wejherowianina Tadeusza Podgórskiego. czytaj dalej »
Wejherowianin najlepszym pływakiem
Wejherowo
Wejherowianin najlepszym pływakiem źródło: www.wejherowo.pl
Podczas rozegranych w Gorzowie Wielkopolskim Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w pływaniu wejherowianin – Dominik Bielawa stawał dwukrotnie na najwyższym miejscu podium. czytaj dalej »
POLICYJNE ZABEZPIECZENIE XVII ŚWIATOWEGO ZLOTU KASZUBÓW
KPPwW
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w miniony weekend zabezpieczali XVII Światowy Zjazd Kaszubów w Redzie. Mundurowi w czasie trwania zjazdu dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników imprez, jak i mieszkańców. Zorganizowany przemarsz odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i bezpiecznie dla uczestników. czytaj dalej »
Zderzenie 3 samochodów na Zamostnym
NaszeMiasto
Zderzenie 3 samochodów na Zamostnym. Do zdarzenia doszło w południe w niedzielę, 5 lipca na trasie Zamostne-Kniewo w gminie Wejherowo. Były utrudnienia w ruchu. czytaj dalej »
Sprawdź się! Weź udział w Konkursie Wiedzy o Historii Wejherowa!
Nadmorski24
Startują zapisy do organizowanego po raz pierwszy Konkursu Wiedzy o Historii Wejherowa im. Reginy Osowickiej. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. czytaj dalej »
Akcja Lato z Piłką już od poniedziałku
TTM
6 lipca rusza akcja "Lato z piłką" o szczegółach koordynator ds. sportu w Wejherowie Arkadiusz Szlas. czytaj dalej »
Święto dowodzenia MW w Wejherowie
TTM
W kompleksie koszarowym w Wejherowie odbyły się pierwsze uroczyste obchody Święta Batalionu. Na apel przybyli włodarze, samorządowcy i przedstawiciele służb państwowych, mundurowych oraz wojskowych. Obchody uświetnił koncert Wojskowej Orkiestry... czytaj dalej »