REKLAMA
Gryf Wejherowo pokonał Pogoń Lębork
GWE24
Gryf Wejherowo pokonał Pogoń Lębork źródło: gwe24.pl
WKS Gryf Wejherowo udowadnia, że pierwsze miejsce w tabeli III ligi zajmuje całkowicie zasłużenie. W meczu sparingowym na wyjeździe pokonał Pogoń Lębork, strzelając rywalom 3 bramki, tracąc przy tym tylko jedną. czytaj dalej »
Poczet Książąt Kaszubskich. Nowa książka
Muzem
30 stycznia w gabinecie dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się spotkanie organizacyjne dot. wydania „Pocztu Książąt Kaszubskich”.W spotkaniu uczestniczyli: pomysłodawca i autor „Pocztu Książąt Kaszubskich” - Maciej Tamkun, Jarosław Ellwart z Wydawnictwa Region oraz dyrektor wejherowskiego Muzeum - Tomasz Fopke. Tekst i foto: Monika Orzeł... czytaj dalej »
Ferie zimowe 2015 na Pomorzu, czyli co, gdzie i kiedy!
Nadmorski24
Już drugiego lutego w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 15 lutego. Wciąż zastanawiasz się, jak zorganizować dzieciom ten wolny czas? Sposób na spędzenie ferii przygotowały miasta, gminy, centra kultury, szkoły i inne organizacje. czytaj dalej »
Zaczarowana porcelana ręcznie malowana. Nowa wystawa
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na wystawę ręcznie malowanej porcelany Stanisławy Neubauer 6 lutego 2015 r., o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a Zapraszamy! Wstęp wolny!... czytaj dalej »
Pool Bilard ma się czym chwalić
TTM
Pool Bilard ma się czym chwalić źródło: telewizjattm.pl
Miniony rok był niezwykle udany dla klubu Pool Bilard Wejherowo, przypomnijmy gdzie i jakie osiągnięcia zdobyli młodzi zawodnicy. czytaj dalej »
Czoska w Gryfie
TTM
Czoska w Gryfie źródło: telewizjattm.pl
Paweł Czoska nowym zawodnikiem wejherowskiego Gryfa, piłkarz po latach wrócił na Wzgórze Wolności. czytaj dalej »
Gorąca lista mistrzów parkowania w Wejherowie
TTM
Na kopertach, chodnikach a nawet pasach dla pieszych. Dla kierowców z czarnej listy mistrzów parkowania miejsc zakazanych nie ma. Strażnicy miejscy z Wejherowa postanowili więc wypowiedzieć wojnę kierowcom, dla... czytaj dalej »
TARGI 2.0 w ZSO nr 2 w Wejherowie
TTM
TARGI 2.0 w ZSO nr 2 w Wejherowie źródło: telewizjattm.pl
Szkoła z Klasą to platforma dla szkół chcących nie tylko przekazywać wiedzę, ale również zdopingować swoich uczniów do działania i pozwolić im na rozwijanie swoich pasji. Wejherowska jedenastka ma już... czytaj dalej »
Amfetamina i marihuana znaleziona w Wejherowie
NaszeMiasto
Amfetamina i marihuana znaleziona w Wejherowie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem 28-latek, który został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych. Mężczyzna nie tylko posiadał substancje narkotyczne ale także kierował samochodem pod ich wpływem. czytaj dalej »
Profilaktyka przede wszystkim - lepiej zapobiegać niż leczyć
Nadmorski24
Raka szyjki macicy można zobaczyć w czasie rutynowego badania ginekologicznego. Ginekolodzy nie chcą leczyć raka, ale diagnozować chorobę w stadium jeszcze przednowotworowym. Dlatego tak ważne jest regularne poddawanie się badaniom cytologicznym przez kobiety. Dziś pierwsze spotkanie dotyczące profilaktyki odbyło się w starostwie powiatowym w Wejherowie. czytaj dalej »
Tytani zagrają z wiceliderem tabeli
Nadmorski24
W niedzielę Tytani zmierzą się z drużyna GKS Żukowo. Mecz odbędzie się o 15 w hali Zespołu Szkół nr 1. Drużyna liczy na doping wejherowian! czytaj dalej »
Wejherowo: Ponad 561 tys. zł dla organizacji pozarządowych. Sprawdź dla których
Nadmorski24
58 organizacji pozarządowych, które działają na rzecz miasta i mieszkańców Wejherowa otrzymało dotacje na swoją działalność. Łączna kwota przyznanych środków wynosi 561 tys. zł, to o 85 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. czytaj dalej »
Drużyna z SP nr 9 w Rumi wygrała eliminacje w Mini Piłce Siatkowej Chłopców
GWE24
W dniu 29.01.2015 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się również w Rumi. czytaj dalej »
Choczewo: Solidarność strażaków. Walczą z radnymi o remizę
Nadmorski24
Strażacy z trzech powiatów puckiego, wejherowskiego i lęborskiego przyjechali na sesję do Choczewa - łącznie protestowało 25 zastępów. Swoją obecnością wspierali ochotników z tamtejszej miejscowości, którzy walczą o remizę. Wyły syreny, migały światła, zgromadzili się również mieszkańcy. Wszystko na nic, bo radni nie podjęli uchwały, na której zależało strażakom. Wciąż nie wiadomo co z remizą i czy choczewscy ochotnicy będą mieli gdzie stacjonować. czytaj dalej »
Prezydent Wejherowa przyznał dotacje dla organizacji
Wejherowo24
Prezydent Miasta Wejherowa przyznał dotacje na 2015 rok dla 58. organizacji pozarządowych, które działają na rzecz miasta i mieszkańców Wejherowa, 
na kwotę 561 tys. zł. Dotacje przeznaczone są na realizację zadań zleconych przez miasto z zakresu sportu, ochrony zdrowia, profilaktyki uzależnienia od narkotyków, przeciwdziałania uzależnieniom, kultury, sztuki i turystyki. Celem jest zwiększanie aktywności społecznej wejherowian, przeciwdziałanie uzależnieniem i patologiom społecznym, zaktywizowanie działalności kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Poniżej publikujemy załącznik do Zarządzenia... czytaj dalej »
Tytani żądni rewanżu
Wejherowo
Tytani żądni rewanżu źródło: www.wejherowo.pl
W najbliższą niedzielę 1 lutego o godz. 15.00 Tytani Wejherowo podejmą na swoim terenie wicelidera tabeli II ligi piłki ręcznej mężczyzn GKS Żukowo. czytaj dalej »
Pokłosie konkursu Powiew Weny
Wejherowo
Pokłosie konkursu Powiew Weny źródło: www.wejherowo.pl
W środowe popołudnie 29 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkali się uczestnicy oraz organizatorzy Wejherowskiego Konkursu Literackiego "Powiew Weny". czytaj dalej »
Odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem
Nadmorski24
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem 28-latek, który został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych. Mężczyzna nie tylko posiadał substancje narkotyczne ale także kierował samochodem pod ich wpływem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór czytaj dalej »
Nagrodzeni za dekoracje
GWE24
Nagrodzeni za dekoracje źródło: gwe24.pl
Zbigniew Wolanin i Marek Miotke zostali zwycięzcami dwunastej edycji „Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie miasta Wejherowa”. czytaj dalej »
Dotacje dla organizacji pozarządowych w Wejherowie na 2015 rok [LISTA]
NaszeMiasto
Dotacje dla organizacji pozarządowych w Wejherowie. Prezydent Miasta Wejherowa przyznał dotacje na 2015 rok dla 58. organizacji pozarządowych, które działają na rzecz miasta i mieszkańców Wejherowa, na kwotę 561 tys. zł. czytaj dalej »
Dyrektor Szkoły Rzemiosła odchodzi na emeryturę
Wejherowo
Henryk Pranga zakończył pracę na stanowisku dyrektora Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie. Z tej okazji w imieniu Prezydenta Wejherowa podziękowanie... czytaj dalej »
Mistrzów parkowania w Wejherowie ciąg  dalszy
Nadmorski24
Nie od dziś wiadomo, że parkowanie samochodu jest zmorą wielu kierowców. Zdarza się, że prowadzący zastawiają bramy wjazdowe, drogi przeciwpożarowe, zajmują miejsca dla niepełnosprawnych, stają na chodnikach... czytaj dalej »
Urząd informuje o budżecie obywatelskim w Wejherowie
NaszeMiasto
Urząd informuje o budżecie obywatelskim w Wejherowie. Mieszkańcy miasta do skrzynek dostali dokładna informację o starcie pierwszego w mieście budżetu obywatelskiego. Propozycje projektów można składać już od lutego. czytaj dalej »
SP nr 3 w Redzie wygrało eliminacje
GWE24
SP nr 3 w Redzie wygrało eliminacje źródło: gwe24.pl
W dniu 28.01.2015 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 20.02.2015 roku w Redzie. czytaj dalej »
Zmiana rozkładu jazdy MZK Wejherowo w czasie ferii
NaszeMiasto
Zmiana rozkładu jazdy MZK Wejherowo w czasie ferii. Od 2 do 15 lutego na Pomorzu mamy ferie. W związku z tym ulega tradycyjnie zmianie rozkład jazdy. czytaj dalej »
Eksmisja na bruk pod nieobecność?
GWE24
Eksmisja na bruk pod nieobecność? źródło: gwe24.pl
Do takiej eksmisji doszło w dniu 27 stycznia 2014 roku z jednego z lokali mieszkalnych w Wejherowie. Tuż przed godziną 17:00 Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że przy jednym z bloków mieszkalnych w Wejherowie stoi kanapa, łóżko, biurko oraz inne rzeczy zapakowane w worki foliowe. czytaj dalej »
Zmiany komunikacji miejskiej w czasie ferii
Wejherowo
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo sp. z o.o. przypomina, że w okresie zimowych ferii szkolnych od 2 do 13 lutego 2015 roku. czytaj dalej »
Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce
Wejherowo
W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. czytaj dalej »
Wieczór z Szekspirem. Zapraszamy!
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku serdecznie zapraszają na Wieczór Szekspirowski, w sobotę, 21 lutego 2015 roku, o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a.Będzie to czwarty koncert w ramach cyklu "Akademia w Pałacu".Krzysztof Bobrzecki - baryton Anna Mikolon - fortepian Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!Krzysztof Bobrzecki - baryton Muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnym Białymstoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną... czytaj dalej »
Skwer w budowie. Ma upamiętniać red. Reginę Osowicką
TTM
Skwer imienia Reginy Osowickiej- być może tak będzie się nazywał ten, przy ulicy Sobieskiego w Wejherowie, który jest dziś w budowie. Za inicjatywą stoją radni i to ich jedna... czytaj dalej »