REKLAMA
Oglądaj na żywo mecz Gryf Wejherowo vs Stal Stalowa Wola
Nadmorski24
Gryf Wejherowo kolejny raz powalczy o ligowe punkty na Wzgórzu Wolności. Spotkanie ze Stalą Stalowa Wola będzie można obejrzeć na żywo na portalu Nadmorski24. Mecz odbędzie się 1 października o godzinie 16:00. czytaj dalej »
Nowe wydanie Gryfa Wejherowskiego w kioskach od 30 września!
NaszeMiasto
Gryf Wejherowski - najnowsze wydanie naszej gazety od 30 września w stałych punkach sprzedaży. Zobacz, o czym piszą nasi reporterzy. czytaj dalej »
Kolejne zarzuty dla
GWE24
Kolejne zarzuty dla "Krystka" źródło: gwe24.pl
Przebywający od listopada 2015r. w areszcie Krystian W. został przesłuchany i usłyszał kolejne zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest m.in o popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. czytaj dalej »
Pożar piecyka grzewczego, mężczyzna sam wyniósł go z domu
Nadmorski24
W środę (28 września) w jednym z budynków mieszczących się przy ulicy Nadrzecznej w Wejherowie doszło do pożaru. Ogniem zajął się piecyk grzewczy, który był podłączony do butli z gazem. W związku ze zdarzeniem ucierpiała jedna osoba. czytaj dalej »
Drugi etap Garmin MTB Series 2016 już w niedzielę w Redzie
Nadmorski24
Po rywalizacji w Wejherowie, gdzie odbył się pierwszy etap tegorocznego cyklu Garmin MTB Series, zawodnicy spróbują swoich sił w Redzie. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę 2 października. Swój udział w zawodach potwierdziło prawie pół tysiąca osób, m.in. Bartosz Banach, zwycięzca etapu w Wejherowie na trasie maxi, Krzysztof Krzywy, Przemysław Ebertowski czy Katarzyna Łysek. czytaj dalej »
Ile młodzież wie o Gerardzie Labudzie?
Nadmorski24
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie w środę (28 września) odbył się powiatowy konkursu pt. „Gerard Labuda - życie i twórczość naukowa”. To już trzecie wydarzenie związane z profesorem, które zorganizowała szkoła w ramach obchodzonego roku poświęconego jego pamięci. czytaj dalej »
Promocja „Pocztu pisarzy kaszubskich”
Wejherowo
W auli konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbędzie się w dniu 30 września br. o godz. 14.00 promocja książki „Poczet pisarzy Kaszubskich” autorstwa pisarza Stanisława Janke i malarza Macieja Tamkuna. czytaj dalej »
GWE24 Piękno zapomnianych aut źródło: gwe24.pl
Piękno zapomnianych aut
Za sobą ma już jeden zrealizowany projekt. Półtora roku temu rozpoczął pracę nad rekonstrukcją drugiego samochodu CWS o nadwoziu „kareta”. Prace przekroczyły już półmetek i nadszedł czas, by pokazać odtwarzany pojazd. czytaj dalej »
Groźny pożar. Przyczyna przyziemna
GWE24
Groźny pożar. Przyczyna przyziemna źródło: gwe24.pl
Ciepły popiół wyrzucony do śmietnika spowodował wybuch pożaru. Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Wałowej w Wejherowie. Szybka akcja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. czytaj dalej »
Ile młodzież wie o Gerardzie Labudzie?
TTM
Dziś w Zespóle Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie ruszył powiatowy konkursu pt. „Gerard Labuda- życie i twórczość naukowa”. To już trzecie związane z profesorem wydarzenie, które zorganizowała szkoła... czytaj dalej »
Zapalili znicze na znak pamięci o ofiarach wypadku
Wczoraj w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby, motocykliści z całego regionu zapalili znicze. czytaj dalej »
TTM Uczcili pamięć ofiar wypadku źródło: telewizjattm.pl
Uczcili pamięć ofiar wypadku
Poranki Muzyczne znów w Filharmonii Kaszubskiej
Wejherowo
Po przerwie wakacyjnej do Filharmonii Kaszubskiej wracają dobrze znane i lubiane przez najmłodszych Poranki Muzyczne. czytaj dalej »
Warsztaty dla strażników miejskich
Wejherowo
Strażnicy miejscy z Wejherowa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem. czytaj dalej »
Czarny protest także w Wejherowie
GWE24
Czarny protest także w Wejherowie źródło: gwe24.pl
W poniedziałek 3 października kobiety z różnych części Polski nie pójdą do pracy, by zaprotestować przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do ogólnopolskiego protestu przyłączą się także mieszkańcy (udział deklarują również przedstawiciele płci brzydkiej) województwa pomorskiego. Lokalny protest ma odbyć się także w Wejherowie. czytaj dalej »
Wejherowo: Zapalili znicze dla ofiar tragicznego wypadku
Kilkadziesiąt zniczy oświetliło pobocze przy krajowej szóstce w Wejherowie, w miejscu, gdzie dzień wcześniej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Motocykliści, znajomi i okoliczni mieszkańcy spotkali się tam we wtorkowy wieczór, by uczcić pamięć o ofiarach tragedii. czytaj dalej »
Wejherowo: 9 października startuje II edycja Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego |ZDJĘCIA
NaszeMiasto
W niedzielę 9 października na basenie przy Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbędzie się II edycja Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W Wejherowie zawody odbędą się pod nazwą „Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa”. czytaj dalej »
Autobus MZK nr 10 pojedzie przez Kochanowo
NaszeMiasto
Autobus MZK nr 10 pojedzie przez Kochanowo. Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie uprzejmie informuje, że od dnia 1 października 2016 roku ulegnie zmianie rozkład oraz przebieg trasy linii 10 oraz godziny odjazdów. Linia 10 będzie obejmowała miejscowość Kochanowo. czytaj dalej »
Odsłonięcie pomnika prof. Gerarda Labudy w Luzinie
NaszeMiasto
Odsłonięcie pomnika prof. Gerarda Labudy w Luzinie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 2 października. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowksiego czytaj dalej »
GWE24 Znicze na miejscu tragicznego wypadku źródło: gwe24.pl
Znicze na miejscu tragicznego wypadku
Motocykliści i mieszkańcy Wejherowa zapalili znicze na miejscu tragicznego wypadku w pobliżu skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Kochanowskiego. czytaj dalej »
Przypadkiem trafiły do Wejherowa, zostały na ponad 80 lat
Nadmorski24
W wejherowskim muzeum, w poniedziałek (26 września) obchodzono 125-lecie założenia Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Z tej okazji w pałacu odbył się koncert chóru Cantores Veiherovienses, a także otwarta została wystawa przedstawiająca pamiątki po błogosławionej siostrze Alicji Kotowskiej. czytaj dalej »
Autyzm wychodzi na ulicę, pomogą strażnicy
TTM
W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego odbyło się szkolenie dla strażników miejskich.
Funkcjonariusze zdobywali wiedzę z zakresu autyzmu. Podczas spotkania oprócz teorii mundurowi mieli okazje spotkać się z dziećmi i rodzicami... czytaj dalej »
Siostry z Wejherowa świętują
TTM
Siostry z Wejherowa świętują źródło: telewizjattm.pl
W wejherowskim muzeum wczoraj obchodzono 125-lecie założenia Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek . Z tej okazji w pałacu odbył się koncert chóru Cantores Veiherovienses a także otwarta została wystawa, na której zobaczyć... czytaj dalej »
Kobieta weszła pod motocykl, nie żyją dwie osoby
A serwis zaczynamy od tragedii, do której doszło wczoraj około godziny 20:30 na skrzyżowaniu krajowej „szóstki” z ulicą Kochanowskiego w Wejherowie. Motocyklista potrącił kobietę, która prawdopodobnie weszła na jezdnię w... czytaj dalej »
Duży sukces samorządowców z powiatu wejherowskiego na turnieju w Zakopanem |ZDJĘCIA
NaszeMiasto
Wspólna reprezentacja Powiatu Wejherowskiego złożona z pracowników jednostek samorządowych znajdujących się na terenie naszego powiatu zajęła bardzo dobre trzecie miejsce w VIII Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej w Zakopanem. Nasza drużyna wystąpiła w kategorii „Oldboy 35 plus”. czytaj dalej »
Badania mammograficzne w Wejherowie i Rumi
NaszeMiasto
Badania mammograficzne w Wejherowie i Rumi. Zbliża się październik – miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto pamiętać o zdrowiu swoim i kobiet w swoim otoczeniu. Przyjazd mammobusu zaplanowano na 11 oraz 13 października. czytaj dalej »
Za pieniądze z Unii zmodernizują wiejskie drogi
Nadmorski24
Ponad 8 milionów złotych na rozbudowę i modernizację dróg otrzymały samorządy z powiatu wejherowskiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. W poniedziałek (26.09) w wejherowskim muzeum odbyło się podpisanie umów z włodarzami gmin i starostą powiatu. czytaj dalej »
Autyzm chce wyjść na ulice, pomóc mają strażnicy
Nadmorski24
Najpierw cykl warsztatów medycznych w szpitalu, teraz spotkanie ze strażnikami miejskimi. W ten sposób rodzice z Wejherowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem chcą nauczyć służby, jak postrzegać i radzić sobie z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. czytaj dalej »
Memy o Pomorzu. Z czego śmieje się internet? [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Niewybredne żarty o miejscowościach z Pomorza? Zobaczcie memy i demotywatory z Gdańska, Gdyni , Wejherowa czy miejscowości nadmorskich. Znacie jeszcze jakieś? Dajcie nam znać w komentarzach! czytaj dalej »
Samorządowcy powiatu wejherowskiego w jednej drużynie
Nadmorski24
Wspólna reprezentacja Powiatu Wejherowskiego złożona z pracowników jednostek samorządowych znajdujących się na terenie naszego powiatu zajęła bardzo dobre trzecie miejsce w VIII Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej, które odbyły się w dniach 24-25.09.2016 roku w Zakopanem. Nasza drużyna wystąpiła w kategorii „Oldboy 35 plus”. czytaj dalej »