REKLAMA
Wejherowo: Bezpiecznie na przejeździe kolejowym
W piątek rano w ramach akcji „Bezpieczny piątek” przy przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ul. Puckiej z I Brygady Pancernej WP w Wejherowie spotkać można było patrol policji, przedstawicieli Straży Ochrony Kolei i Polskich Linii Kolejowych. czytaj dalej »
Komunikat
Wejherowo
Komunikat źródło: www.wejherowo.pl
Z uwagi na liczne przypadki pozostawiania odpadów wielkogabarytowych w miejscach nieprzeznaczonych do ich składowania przypominamy Mieszkańcom Miasta Wejherowa, że poza terminem ustalonym czytaj dalej »
Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych dla ulic Bolduana, Chełmońskiego, Wyspiańskiego
Wejherowo
Informujemy, że od 13.08.2014 r. zmianie ulega termin (rejon) odbioru odpadów komunalnych (zmieszanych i segregowanych) dla poniżej wymienionych ulic: czytaj dalej »
Areszt w szpitalu psychiatrycznym dla Remigiusza U.
Wejherowski sąd zastosował wobec Remigiusza U., który jest oskarżony o pobicie swojej 3-letniej córki Leny, trzymiesięczny areszt, który mężczyzna spędzi w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim. czytaj dalej »
Odwołane operacje – odpowiedź szpitala
GWE24
Odwołane operacje – odpowiedź szpitala źródło: gwe24.pl
W poprzednim wydaniu naszej gazety opublikowaliśmy list od Czytelniczki pt. „Odwołane operacje, kilkumiesięczne czekanie w bólu”. Przedstawiciele wejherowskiego szpitala przysłali do nas pismo, w którym wyjaśniają zaistniałą sytuację. czytaj dalej »
Zderzenie dwóch busów, dwie osoby ranne
GWE24
Zderzenie dwóch busów, dwie osoby ranne źródło: gwe24.pl
Na krajowej „szóstce”, na trasie Lębork – Wejherowo, zderzyły się dwa busy. Do wypadku doszło, gdy kierowca jednego pojazdu wyprzedzał drugi. Dwie osoby zostały poszkodowane. czytaj dalej »
Nadmorski24 Podziel się krwią w Wejherowie źródło: www.nadmorski24.pl
Podziel się krwią w Wejherowie
23 sierpnia w ramach kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża – „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Wejherowa będą mogli oddać krew. Organizatorzy zachęcają mieszkańców miasta do przekazywania tego bezcennego daru życia – Podziel się krwią i uratuj życie! czytaj dalej »
Wypadek na trasie Wejherowo - Lębork
Nadmorski24
W Wielistowie (powiat wejherowski) na krajowej szóstce doszło do wypadku, w którym brały udział dwa busy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. czytaj dalej »
Happening Stragany Art
Wejherowo
Happening Stragany Art źródło: www.wejherowo.pl
Wejherowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na happening „Stragany Art”. Impreza o charakterze artystyczno – wystawienniczym odbędzie się 13 września w godz. 10-20 na ul. Wałowej w Wejherowie. czytaj dalej »
GWE24 Koloniści w Gminie Wejherowo źródło: gwe24.pl
Koloniści w Gminie Wejherowo
Partnerstwo z gminą Ochotnica Dolna owocuje na każdym kroku. Dowodem na to są zarówno pozytywne sygnały naszych kolonistów wypoczywających w tamtejszych okolicach, jak również uśmiechnięte miny dzieciaków z gór, które przez dwa tygodnie mieszkały w szkole podstawowej w Orlu. czytaj dalej »
Brawurowy maraton Chabowskiego - "Chciałem coś udowodnić "
TTM
Marcin Chabowski z Mistrzostw Europy, które odbyły się w Zurychu wrócił bez medalu. Maratończyk z powodu kolki musiał zejść z trasy. czytaj dalej »
Gość tygodnia - Mieczysław Struk
TTM
Gość tygodnia - Mieczysław Struk źródło: telewizjattm.pl
rozmowa z zaproszoną osobą na tematy polityczne, gospodarcze, rozrywkowe czytaj dalej »
Co trzeci mieszkaniec Wejherowa ogląda TTM
Instytut Badań i Rozwoju sprawdził preferencje mieszkańców Wejherowa względem korzystania z lokalnych mediów. Twoja Telewizja Morska, nadawana przez Telewizję Kablową Chopin okazała się najchętniej przez Państwa wybieraną. Co nas nie... czytaj dalej »
„Bezpieczny piątek” na przejeździe
TTM
Dziś rano w ramach akcji „Bezpieczny piątek” przy przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ul. Puckiej z I Brygady Pancernej WP w Wejherowie spotkać można było patrol policji, przedstawicieli Straży Ochrony Kolei... czytaj dalej »
Trzy miesiące aresztu spędzi w psychiatryku
TTM
Sąd Rejonowy w Wejherowie dziś wydał decyzję o trzymiesięcznym areszcie i umieszczeniu Remigiusza U. z Rumi oskarżanego o brutalne pobicie córki w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie... czytaj dalej »
Wejherowo: Pożar przy ulicy Granicznej
W czwartek w godzinach popołudniowych paliło się mieszkanie znajdujące się na trzecim piętrze jednego z bloków przy ulicy Granicznej. Jak informuje straż pożarna w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Strażacy do akcji używali podnośnika. czytaj dalej »
Punkt wyjścia, czyli trzecia edycja Spichlerza Sztuki
Nadmorski24
W dawnym spichrzu usytuowanym w centrum Wejherowa po raz trzeci odbędzie się akcja Spichlerz Sztuki. Tegorocznym tematem imprezy będzie „Punkt wyjścia” . Wystawa czynna będzie czynna od 22 do 31 sierpnia. czytaj dalej »
„Nostalgia romansu” w wejherowskim Muzeum
Nadmorski24
20 sierpnia w siedzibie Muzeum odbył się koncert zespołu z Białorusi pt. „Nostalgia romansu” zorganizowany przez Związek Działaczy Muzycznych Mińsk Białoruś oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. czytaj dalej »
Ojciec pobitej 3-latki usłyszał zarzuty
37-letni Remigiusz U. usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała u swojej 3-letniej córki - informuje portal TVN24. Przypomnijmy, że mężczyzna został zatrzymany we wtorek po południu, po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań gra zbyt głośna muzyka. czytaj dalej »
Punkt wyjścia, czyli Spichlerz Sztuki po raz trzeci
TTM
Kiedyś stał zupełnie pusty, później ożywał raz w roku, teraz już kilka razy. Wszystko dzięki ludziom, którzy zobaczyli w nim potencjał. Stary magazyn zbożowy w Wejherowie ożyje po raz kolejny... czytaj dalej »
Pożar w bloku przy Granicznej w Wejherowie
TTM
Pięć zastępów straży pożarnej, w tym wóz z wysięgnikiem hydraulicznym, zostało zadysponowanych do gaszenia pożaru w jednym z bloków przy ul. Granicznej w Wejherowie. Od ognia ucierpiało mieszkanie na ostatnim... czytaj dalej »
GWE24 Pomorzanki wbrew stereotypom źródło: gwe24.pl
Pomorzanki wbrew stereotypom
Trwa bezpłatny projekt unijny dla bezrobotnych kobiet „Pomorzanki wbrew stereotypom”. Zasięgiem obejmuje trzy powiaty województwa pomorskiego: miasto Gdańsk, miasto Gdynia i powiat wejherowski. czytaj dalej »
Frument Project” na scenie letniej w parku
Wejherowo
Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zaprasza na bezpłatny koncert zespołu „Frument Project”, który odbędzie się 24 sierpnia w niedzielę o godz. 17.00 na scenie letniej w ramach cyklu „Muzyczne lato w parku w Wejherowie”. czytaj dalej »
Koloniści z Ochotnicy Dolnej wypoczywali w gminie Wejherowo
Nadmorski24
Partnerstwo z gminą Ochotnica Dolna owocuje na każdym kroku. Dowodem na to są zarówno pozytywne sygnały naszych kolonistów wypoczywających w tamtejszych okolicach, jak również uśmiechnięte miny dzieciaków z gór, które przez dwa tygodnie mieszkały w szkole podstawowej w Orlu. Stamtąd, wraz z Panią pilot Henryką Albecką zwiedzały m.in. Trójmiasto, Wejherowo z Kalwarią, Lasy Piaśnickie, Groty Mechowskie. Oczywiście niekwestionowaną atrakcją było przede wszystkim morze, nad którym spędzali każdy słoneczny dzień. czytaj dalej »
Na 670 skontrolowanych złapano dwóch nietrzeźwych
Ponad 670 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów czytaj dalej »
Piknik uczy historii poprzez kulturę i sztukę
Wejherowo
W minioną niedzielę wejherowianie i turyści mieli okazje uczestniczyć w Pikniku Historycznym organizowanym przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kaszubska Droga”. Tematem przewodnim był XX wiek, w tym lata PRL. czytaj dalej »
Wypadek na skrzyżowaniu K6 z ulicą Kochanowskiego
Nadmorski24
W Wejherowie na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Kochanowskiego doszło do wypadku w którym ucierpiały dwie osoby czytaj dalej »
GWE24 Trzeźwy poranek w powiecie źródło: gwe24.pl
Trzeźwy poranek w powiecie
Ponad 670 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. czytaj dalej »
Zderzenie motocykla z osobówką. Są ranni
GWE24
Do wypadku doszło na krajowej „szóstce” w Wejherowie. Motocykl zderzył się tam z samochodem osobowym, trzy osoby zostały ranny. czytaj dalej »
Posiadał i sprzedawał narkotyki
Nadmorski24
21-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. W minioną sobotę zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności czytaj dalej »