REKLAMA
Pamiętamy o zmarłych żołnierzach
Wejherowo
Jak każdego roku przed Świętem Zmarłych przedstawiciele władz miasta Wejherowa... czytaj dalej »
Gryf Wejherowo zmierzy się z Pogonią II Szczecin
Nadmorski24
W ramach 13. kolejki rundy jesiennej III ligi Bałtyckiej na Wzgórzu Wolności Gryf Wejherowo zmierzy się z Pogonią II Szczecin. Początek meczu 2 listopada o godzinie 14:00.... czytaj dalej »
Trwa akcja
GWE24
Trwa akcja "Znicz" źródło: gwe24.pl
W związku z dniem Wszystkich Świętych od 31.10 do 03.11. pomorscy policjanci prowadzić będą działania pod nazwą „ZNICZ”. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ponad 3500 funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego. czytaj dalej »
Ostatnia sesja Rady Powiatu Wejherowskiego za nami
Nadmorski24
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego wprowadzono zmiany w budżecie, powołano również nowego skarbnika... czytaj dalej »
Środki unijne dla Wejherowa i powiatu
Nadmorski24
W piątek w Wejherowie rozmawiano o pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Europoseł Janusz Lewandowski, wicemarszałek województwa Wiesław Byczkowski, starosta wejherowski Józef Reszke i kandydat na fotel prezydenta Jacek Gafka deklarowali współpracę w tym temacie. czytaj dalej »
Kandydaci o budżecie, bezrobociu i fotoradarach
GWE24
W Zespole Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na prezydenta tego miasta. Stawiło się trzech z czterech kandydatów, nie pojawił się tylko jeden – obecny prezydent miasta, Krzysztof Hildebrandt. czytaj dalej »
Debata przedwyborcza
Wejherowo
Debata przedwyborcza źródło: www.wejherowo.pl
Informujemy, że 12 listopada 2014 r. o godz. 17:00 rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskim Centrum Kultury... czytaj dalej »
Marszałek Mieczysław Struk: Krzysztof Hildebrandt najlepszym prezydentem na Pomorzu!
Wejherowo
Prezydent Hildebrandt otrzymał prestiżową nagrodę "Orzeł Samorządu" dla Najlepszego Prezydenta Miasta na Pomorzu w 2014 roku... czytaj dalej »
Kwiaty na cmentarzu
Wejherowo24
Kwiaty na cmentarzu źródło: wejherowo24.info
Dzisiaj o godz. 12.00, w przeddzień Święta Zmarłych, przedstawiciele władz miasta Wejherowa, dowództwo Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej oraz kombatanci złożą kwiaty i zapalą znicze na mogiłach żołnierzy polskich i Kwaterze Sztutowiaków na Starym Cmentarzu oraz przy pomniku na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.Spoczywają tutaj osoby, które brały udział w wyzwoleniu Wejherowa spod niemieckiej okupacji. Kwiaty złożono także przy grobie znanej wejherowianki, publicystki, dziennikarki Reginy Osowickiej.... czytaj dalej »
Wandalizm, czy nieuczciwa walka wyborcza?
GWE24
Wandalizm, czy nieuczciwa walka wyborcza? źródło: gwe24.pl
Wybory coraz bliżej, kampania wyborcza nabiera tempa i wkracza w decydującą fazę. Niestety poza debatami, spotkaniami z mieszkańcami i merytorycznymi dyskusjami o głównych założeniach programowych, nie brakuje także tych negatywnych elementów – takich, jak na zdjęciu. czytaj dalej »
18-latek bez prawa jazdy szalał po ulicach Wejherowa
Nadmorski24
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27.10) około godziny 3:00 rano. Policjanci próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli czerwone BMW. Kierowca jednak nie zareagował na sygnał funkcjonariuszy i z dużą prędkością pomknął ulicami Wejherowa. czytaj dalej »
Szaleńczy rajd ulicami Wejherowa
GWE24
Szaleńczy rajd ulicami Wejherowa źródło: gwe24.pl
Była godzina 3:00 w nocy. Zmotoryzowany patrol policji na ulicy 3-maja w Wejherowie zatrzymuje do rutynowej kontroli drogowej czarne BMW. czytaj dalej »
Sesja Rady Powiatu Wejherowskiego
Nadmorski24
Sesja Rady Powiatu Wejherowskiego źródło: www.nadmorski24.pl
Zapraszamy do oglądania relacji NA ŻYWO z Sesji Rady Powiatu Wejherowskiego. Oglądaj sesję NA ŻYWO również na kanale CHOPIN INFO. Początek o godzinie 11:00. czytaj dalej »
Dąbrówka: Oddaj koc, stare ubrania, kołdry na rzecz zwierząt
Nadmorski24
W jaki sposób pomóc bezdomnym czworonogom? Schronisko w Dąbrówce potrzebuje koców, kołder, starych ubrań i wszystkich rzeczy, które pomogą bezpańskim psom przetrwać zimę. Darów nie trzeba dowozić do schroniska. Wystarczy zostawić je w jednym z wejherowskich punktów zaangażowanych w akcję... czytaj dalej »
Komu w rządach pomoże ekspert od unijnych finansów?
TTM
Wicemarszałek województwa, europoseł, starosta wejherowski i kandydat na fotel prezydenta w konfrontacji na temat wykorzystywania i pozyskiwania środków z unii. Spotkanie odbyło się po to, by zwiększyć możliwości aplikacyjne miasta... czytaj dalej »
35-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ DWÓCH ROWERÓW
KPPwW
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 1500 złotych jednoślad zginął z klatki schodowej na terenie miasta Wejherowo. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 35-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mundurowi ustalili, że odpowiada on także za kradzież innego roweru o wartości 1000 zł. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. czytaj dalej »
Szkolenie instruktorów w Cetniewie
GWE24
Szkolenie instruktorów w Cetniewie źródło: gwe24.pl
W Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie odbyła się konferencja szkoleniowa dla instruktorów Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie oraz innych działaczy sportowych z terenu powiatu wejherowskiego. czytaj dalej »
Krzysztof NIEOBECNY Hildebrandt
GWE24
Krzysztof NIEOBECNY Hildebrandt źródło: gwe24.pl
Unikanie spotkań z mieszkańcami i nieobecność na debacie kandydatów na najwyższy urząd miasta – tak wyglądało ostatnie kilka dni kampanii prezydenckiej Krzysztofa Hildebrandta, obecnego prezydenta Wejherowa. czytaj dalej »
Konfrontacja kandydatów na prezydenta z młodzieżą
Nadmorski24
Samorząd uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie we współpracy z nauczycielami zorganizował wczoraj(29.10) debatę. Uczestniczyli w niej kandydaci na prezydenta Wejherowa oraz lokalna młodzież. Zaproszenie przyjęli Jacek Gafka, Aleksander Lewandowski oraz Marek Kurowski. Nie przyszedł obecny prezydent, Krzysztof Hildebrandt. czytaj dalej »
Biélkówkò. Młodzi Kaszubi w wejherowskim Muzeum
Muzem
W środę (29 października), w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się warsztaty: linorytnicze oraz muzyczne pn. „Kaszubskie instrumenty - gramy i śpiewamy”, w których wzięli udział uczniowie klas podstawowych z Zespołu Szkół w Bielkówku. Nasi młodzi goście tak dobrze poczuli się u nas, że w trakcie zajęć warsztatowych zaczęli śpiewać piosenki w języku kaszubskim, na koniec jedną z piosenek zadedykowano prowadzącym zajęcia. Zajęcia z dziećmi przeprowadzili pracownicy Działu... czytaj dalej »
Kontrkandydaci Hildebrandta polegli na ringu...
Wejherowo24
Wczoraj na Placu Wejhera gościliśmy Radio Zet. Z uwagi na zbliżające się wybory stacja radiowa realizuje cykle programów „Ring Wyborczy”. Zobaczmy co o całym wydarzeniu napisano na portalu www.male-trojmiasto.pl: W środę 29.10 br. do Wejherowa zawitało wyborcze miasteczko Radia ZET z audycją „Ring wyborczy” poświęconą oczywiście zbliżającym się wyborom samorządowym. W programie nadawanym bezpośrednio z wejherowskiego rynku kandydaci na prezydenta miasta: Aleksander Lewandowski, Jacek Gafka i Marek Kurowski starli się... czytaj dalej »
Aleksander Lewandowski urządził śniadanie wyborcze
Nadmorski24
Przez żołądek do serca: maksyma najwyraźniej jest jedną z ulubionych Aleksandra Lewandowskiego, kandydata na prezydenta Wejherowa. W środę w wejherowskiej siedzibie SLD urządził on wystawne śniadanie. Nie zaprosił na nie jednak wyborców, a dziennikarzy.... czytaj dalej »
Tytani Wejherowo vs AZS Bydgoszcz
GWE24
Tytani Wejherowo vs AZS Bydgoszcz źródło: gwe24.pl
Serdecznie zapraszamy na mecz piłki ręcznej Tytani Wejherowo vs AZS Bydgoszcz, który odbędzie się w sobotę 08.11.2014 o godz.18.30 w Wejherowie na ul. Śmiechowskiej 36 (hala SP nr 6) czytaj dalej »
Większość Wejherowian  popiera Hildebrandta
Wejherowo24
Według sondy przedwyborczej opublikowanej na łamach dwutygodnika „Puls Wejherowa” największym uznaniem wśród wyborców cieszy się obecny prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i to on jest niekwestionowanym liderem w zbliżających się wyborach samorządowych.Pozostałych trzech kandydatów ubiegających się o stanowisko prezydenta Wejherowa, ankietowani nie obdarzyli zbyt dużym zaufaniem. Niewielka część społeczeństwa jest jeszcze niezdecydowana. Dziś już wiadomo, że o fotel prezydenta Wejherowa ubiegać będzie się 4 kandydatów. Krzysztof Hildebrandt, Jacek Gafka, Aleksander Lewandowski... czytaj dalej »
Autobusy MZK i dodatkowe linie
Wejherowo24
Autobusy MZK i dodatkowe linie źródło: wejherowo24.info
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie uruchomił dodatkowe linie autobusowe. W dniach od 25 października do 02 listopada zostanie uruchomiona linia "D" na trasie Osiedle Przemysłowa - Cmentarz. Linia będzie kursowała w godzinach od 9:00 do 17:00 z częstotliwością co 90 minut. Autobus będzie odjeżdżał z przystanku "MZK na ul Przemysłowej przy „Almaresie" i na trasie przejazdu do Cmentarza będzie się zatrzymywał na przystankach... czytaj dalej »
Gospodynie z Choczewa u prezydenta Polski.
Wejherowo24
Przedstawicielki Ziemi Kaszubskiego, a dokładnie Gminy Choczewo reprezentowały nasz rejon podczas Dożynek Prezydenckich, które pod koniec września bieżącego roku odbyły się w Spale. „Dostałyśmy imienne zaproszenia od Poleskiej Izby Produktu Regionalnego i Tradycyjnego z Warszawy, ale reprezentowałyśmy gminę Choczewo, powiat wejherowski i cały region. Było to dla nas ogromne wyróżnienie, przeżycie i wyzwanie.” - powiedziała Katarzyna Zacharewicz z Choczewskiego Stowarzyszenia Turystycznego. Powiat wejherowski dofinansował wyjazd Pań z Choczewskiego Stowarzyszenia Turystycznego.... czytaj dalej »
Ulica Południowa gotowa!
Nadmorski24
Ulica Południowa gotowa! źródło: www.nadmorski24.pl
Niemal kilometrowe przedłużenie ulicy Południowej w Gościcinie z ulicą Sucharskiego w Wejherowie, budowa ronda, ścieżek pieszo – rowerowych (521 m), oświetlenie, cztery zatoki autobusowe, dwuetapowe przejścia dla pieszych, wyspy kanalizujące ruch, ogrodzenia oraz odwodnienia z dwoma zbiornikami retencyjnymi. Tak podsumować można efekt kilkumiesięcznych prac na rzecz stworzenia drogi łączącej Wejherowo z Gościcinem. czytaj dalej »
POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
KPPwW
Policjanci w ramach prewencji kryminalnej spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz konsekwencji wynikających z łamania prawa przez młode osoby. W trakcie zajęć z uczniami omówiono znaczenie prawidłowego oznakowania posesji. czytaj dalej »
Trzech chętnych i wielki nieobecny. Wejherowo zaczyna debatę
TTM
Zegar wyborczy tyka. Za dwa tygodnie i trzy dni staniemy przed urnami. W Wejherowie odbyły się już dwie debaty potencjalnych kandydatów na fotel prezydenta miasta. Pierwsza, zorganizowana przez uczniów z... czytaj dalej »
XLIX Sesja Rady Miasta Wejherowa
TTM
XLIX Sesja Rady Miasta Wejherowa źródło: telewizjattm.pl