REKLAMA
Świętowanie w Bojanie
PulsWejherowa
Świętowanie w Bojanie źródło: pulswejherowa.pl
W tym roku policjanci z powiatu wejherowskiego uroczyście obchodzili swoje święto w Bojanie w gminie Szemud, w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół. Gdy funkcjonariusze odbierali nagrody i awanse, na boiskach trwał festyn dla mieszkańców, m.in. dla dzieci i młodzieży. czytaj dalej »
Piesi na drodze
PulsWejherowa
Piesi na drodze źródło: pulswejherowa.pl
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili akcję „Pieszy”, kładąc nacisk na bezpieczeństwo pieszych, którzy czasem są sprawcami wypadków drogowych. czytaj dalej »
Pożar w Rumi
PulsWejherowa
Pożar w Rumi źródło: pulswejherowa.pl
17 lipca przed godz. 19 w myjni automatycznej na przeciw Dworca PKP w Rumi wybuchł pożar. Ogień strawił pomieszczenie, w którym spłonął samochód osobowy Infiniti. W akcji brało udział kilka zastępów strażaków, Straż Miejska, Policja, służby ratownicze. czytaj dalej »
Węzeł Kwiatowa
PulsWejherowa
Węzeł Kwiatowa źródło: pulswejherowa.pl
W tym roku będzie gotowy projekt techniczny „Węzła Integracyjno-Komunikacyjnego Kwiatowa”. To nie tylko tunel pod torami kolejowymi, zapewniający bezkolizyjną komunikację pomiędzy północną a południową częścią Wejherowa, ale również parkingi dla samochodów i rowerów, przystanki MZK i PKS, postoje TAXI, zapewniające integrację różnych form transportu z SKM i PKP. czytaj dalej »
Pieniądze dla WKS Gryf
PulsWejherowa
Pieniądze dla WKS Gryf źródło: pulswejherowa.pl
Na podstawie umowy między miastem a klubem WKS Gryf, prezydent Krzysztof Hildebrandt w przekaże 200 tys. zł  dla piłkarzy II-ligowego Gryfa. Na poniedziałkowej konferencji w ratuszu prezydent Wejherowa zapewnił, że jeżeli wszystko ułoży się pozytywnie, to będzie szansa na kolejne wsparcie finansowe kwotą 200 tys. zł. Tym samym Gryf będzie  mógł liczyć w bieżącym roku na dofinansowanie ze strony miasta w wysokości ok. 500 tys. zł. czytaj dalej »
Mural na Wałowej
PulsWejherowa
Mural na Wałowej źródło: pulswejherowa.pl
Wzory, stylizowane na kaszubskie hafty, ozdobiły kamienicę przy ul. Wałowej w Wejherowie. Na ścianie budynku znalazły się także historyczne obrazki z wejherowskich ulic. Grafikę wykonali wejherowscy artyści - Artur Wyszecki i Tomasz Morek. czytaj dalej »
Najwięcej pracy w „Elektryku”
PulsWejherowa
Najwięcej pracy w „Elektryku” źródło: pulswejherowa.pl
Wymiana okien, malowanie sal, układanie parkietu czy modernizacja instalacji elektrycznej. Takie prace remontowe ruszyły, albo za chwilę się rozpoczną w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach szkolno-wychowawczych. czytaj dalej »
Kaszubski śpiewnik i inni laureaci
PulsWejherowa
Kaszubski śpiewnik i inni laureaci źródło: pulswejherowa.pl
Wśród nagrodzonych publikacji ostatniego roku w kategorii wydawnictw literatury kaszubskiej oraz literatury pomorskiej znalazły się książki wydane przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W Kościerzynie odbyły się Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2015” i właśnie tam wyróżniono wejherowską placówkę. czytaj dalej »
13 kilometrów za ponad 14 milionów
PulsWejherowa
13 kilometrów za ponad 14 milionów źródło: pulswejherowa.pl
13 kilometrów dróg powiatowych otrzyma w tym roku nową nawierzchnię lub doczeka się remontu. Szacunkowy koszt inwestycji drogowych, realizowanych przez powiat wejherowski, wyniesie 14,5 mln zł. Dokładna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu pozostałych przetargów i dokończeniu wszystkich zadań. A zrobiono już wiele. czytaj dalej »
Dwa miesiące i po kłopocie
PulsWejherowa
Dwa miesiące i po kłopocie źródło: pulswejherowa.pl
Z końcem lipca zakończą się roboty drogowe na ulicy prowadzącej m.in. do Powiatowego Urzędu Pracy, ale nie tylko. Wejherowscy przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą przy ulicy na przedłużeniu I Brygady Pancernej WP w Wejherowie od 2011 roku prosili o wyremontowanie ulicy, którą docierają do nich klienci, a zarazem mieszkańcy miasta. czytaj dalej »
Ulica Odrębna w budowie
PulsWejherowa
Ulica Odrębna w budowie źródło: pulswejherowa.pl
Ruszyła budowa drogi powiatowej - ulicy Odrębnej w Wejherowie w dzielnicy Śmiechowo Południe. Gruntowa droga będzie miała nową nawierzchnię z kostki brukowej. To kolejna inwestycja drogowa realizowana w tym roku przez Starostwo. Więcej o powiatowych inwestycjach piszemy na str. 6. czytaj dalej »
Z Rumi do Redy nową trasą
PulsWejherowa
Z Rumi do Redy nową trasą źródło: pulswejherowa.pl
Licząca ok. 800 metrów nowa trasa Rumia - Reda została oficjalnie otwarta 17 lipca, chociaż kierowcy testowali ją od dwóch tygodni. Można już przejechać nową ul. Morską w Redzie (od ronda na ul. Obwodowej), połączoną z ul. Kosynierów w Rumi, omijając najbardziej zakorkowany odcinek krajowej „szóstki”. czytaj dalej »
Sukces  Marty Kąkol
PulsWejherowa
Sukces Marty Kąkol źródło: pulswejherowa.pl
Marta Kąkol, mieszkanka Luzina zdobyła wicemistrzostwo Polski w rzucie oszczepem z wynikiem 56,34 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce odbyły się w Krakowie. Zwyciężyła Marcelina Witek (SKLA Sopot) wynikiem 56,80 m. czytaj dalej »
Z Brzechwą na wesoło
PulsWejherowa
Z Brzechwą na wesoło źródło: pulswejherowa.pl
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej dobiegły końca. Zajęcia z projektu „Wybieram książkę” odbywały się w cyklu „Z Brzechwą na wesoło” i trwały trzy tygodnie. Uczestnicy wzięli udział w Turnieju Drużyn. czytaj dalej »
Zeszyt dla uczniaka
PulsWejherowa
Zeszyt dla uczniaka źródło: pulswejherowa.pl
Sezon wakacyjny w pełni. Sportowcy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego odpoczywają po pełnym wrażeń sezonie sportowym 2014/2015, ale działacze tego klubu ruszają z trzecią już edycją akcji charytatywnej „Zeszyt dla Uczniaka”. Przyłącz się i pomóż przygotować szkolny ekwipunek. czytaj dalej »
Bieg  dla  Oliwki
PulsWejherowa
Bieg dla Oliwki źródło: pulswejherowa.pl
Dokładnie za miesiąc 23 sierpnia na terenie Leśnictwa Kąpino koło Wejherowo wystartuje bieg charytatywny „Dla Oliwki”. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00, a pobiec można będzie na dystansie 5 i 10 km. Zapisy zaplanowano od godz. 10.00.Mała Oliwia urodziła się w 23 tygodniu ciąży z wagą 550 gram. W marcu skończyła 2 latka, ale jeszcze nie siedzi i nie chodzi, ma za sobą 6 operacji (a kolejne przed nią) i dwukrotne zakażenie sepsą. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Oliwia jednak żyje i potrzebna jest  jej codzienna kosztowna rehabilitacja. Ciężka praca z terapeutami daje jej szanse.- Walczymy o zdrowie córeczki, ale nasze finanse są  ograniczone, wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości - mówią rodzice dziewczynki. Dodajmy, że najtańszy cykl dwutygodniowej rehabilitacji kosztuje 3000 zł, godzina domowej rehabilitacji z masażem to wydatek 100 zł. czytaj dalej »
WCK zaprasza
PulsWejherowa
WCK zaprasza źródło: pulswejherowa.pl
6 sierpnia o godz. 19.00 Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na niezwykły spektakl w znakomitej obsadzie. czytaj dalej »
Strongmani na Festynie Letnim Nordy
TTM
Strongmani na Festynie Letnim Nordy źródło: telewizjattm.pl
A na koniec serwisu powróćmy jeszcze do naszego wczorajszego letniego festynu, podczas którego mieszkańcy mogli sprawdzić się jako strongmani. czytaj dalej »
Golcowie, Wejherowianie i Norda na pierwszym planie
TTM
Gwiazdami Letniego Festynu byli Golec uOrkiestra i Tadeusz Drozda. Atrakcji nie zabrakło. Dmuchańce i Domisie umilały czas najmłodszym. Panie i panowie mogli sprawdzić się jako strongmani, a zwycięzcy konkursów zdobyli... czytaj dalej »
TTM Festyn letni z NORDA FM źródło: telewizjattm.pl
Festyn letni z NORDA FM
Festyn Letni w Wejherowie - znajdź się na zdjęciu!
Nadmorski24
Atrakcje na scenie, koncerty i konkursy, a także transmisja na żywo w radiu, telewizji i na portalu – za nami wejherowski Festyn Letni, który zainaugurował start radia Norda FM w eterze! Było muzycznie i rozrywkowo. czytaj dalej »
Magiczny koncert i tęcza, czyli Festyn Letni z radiem Norda FM!
Nadmorski24
Atrakcje na scenie, koncerty i konkursy, a także transmisja na żywo w radiu, telewizji i na portalu – czyli za nami wejherowski Festyn Letni, który zainaugurował start radia Norda FM w eterze! Było muzycznie i rozrywkowo. czytaj dalej »
Koniec z problemem parkowania przy cmentarzu
Wejherowo24
Koniec z problemem parkowania przy cmentarzu źródło: wejherowo24.info
W kwietniu rozpoczęły się prace nad budową parkingu cmentarnego przy ulicy Roszczynialskiego. Teren, na którym ma powstać obiekt pomieści ok 300 samochodów (w tym przewidziano miejsca dla inwalidów oraz autobusów). Koszt inwestycji to ok 1,7 mln złotych. ”Parking nie będzie strzeżony, będzie jedynie monitorowany.” - powiedział Stanisław Brzozowski kierownik Wydziału Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie. Istotnym elementem który zdecydował o budowie obiektu była lokalizacja cmentarza. Wcześniej... czytaj dalej »
Festyn Letni w Wejherowie
ZobaczWejherowo
Festyn Letni w Wejherowie źródło: www.wejherowo.pl
Modernizacja szkół powiatu wejherowskiego
Wejherowo24
Modernizacja szkół powiatu wejherowskiego źródło: wejherowo24.info
W powiecie wejherowskim trwają remonty szkół. Pracę zaplanowano w 9 placówkach np. w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych na ulicy Dworcowej i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul Budowlanych w Wejherowie. Remonty polegają m.in. na malowaniu sal, wymianie okien oraz wymianie parkietów. „Praktycznie żaden z dyrektorów nie rozpoczął urlopu równo z wakacjami, gdyż prace remontowe w mniejszym bądź większym stopniu dzieją się we wszystkich placówkach.”- powiedział Wojciech Rybakowski etatowy członek Zarządu... czytaj dalej »
Zdewastowali kaplice na Kalwarii Wejherowskiej
Nadmorski24
Zbite witraże, zniszczone reflektory lamp oraz uszkodzone dachówki i elewacja – to efekt wybryku chuliganów, którzy oszpecili kaplice znajdujące się na Kalwarii Wejherowskiej. Zdaniem strażników miejskich, najmłodszy wandal miał zaledwie dziewięć lat. czytaj dalej »
Dewastacja kaplicy na Kalwarii Wejherowskiej. Jednym ze sprawców ma być 9-latek [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Dewastacja kaplicy na Kalwarii Wejherowskiej. Jednym ze sprawców ma być 9-letni chłopiec. czytaj dalej »
Festyn Letni w Wejherowie
Wejherowo
Festyn Letni w Wejherowie źródło: www.wejherowo.pl
Zmienna pogoda nie odstraszyła entuzjastów festynowego wypoczynku od udziału w Festynie Letnim z Radiem Norda FM, który w minioną niedzielę odbywał się na polanie... czytaj dalej »
Maraton Zumby w wejherowskim parku
Wejherowo
Maraton Zumby w wejherowskim parku źródło: www.wejherowo.pl
Już 1 sierpnia 2015r. po udanym pierwszy miesiącu „Aktywnych sobót w wejherowskim parki”, Miasto Wejherowo oraz fitness klub Tiger Gym Wejher Park zapraszają na „Maraton Zumby w wejherowskim parku” czytaj dalej »
Inwestycje i prace remontowe w szkołach
Wejherowo
Inwestycje i prace remontowe w szkołach źródło: www.wejherowo.pl
W okresie wakacji, kiedy dzieci nie ma w szkołach, prowadzone są tradycyjnie różnego rodzaju inwestycje i remonty wejherowskich placówek oświatowo-wychowawczych. czytaj dalej »