REKLAMA
Przez dwa miesiące okradał mieszkańców, jest już w rękach policji
TTM
Złodziej z Wejherowa zatrzymany. 34-letni mężczyzna przez ostatnie dwa miesiące dokonywał kradzieży i włamań w różnych częściach miasta. czytaj dalej »
Młodzież z całego powiatu spotkała się, by zabrać głos
Nadmorski24
Do tej pory o działaniach szkolnych samorządów wiedziała tylko lokalna społeczność, teraz usłyszał o nich cały powiat. Podczas Pierwszego Forum Samorządów Uczniowskich, które odbyło się w piątek (21 października) na terenie I LO w Rumi, aktywiści dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na arenie międzyszkolnej. Ogłoszono także decyzję o powstaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego. czytaj dalej »
Organizacja ruchu na 1 listopada w Wejherowie
NaszeMiasto
Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w halowej piłce nożnej szkół wiejskich w Lini
NaszeMiasto
Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w halowej piłce nożnej szkół wiejskich w Lini. W hali sportowej w Zespole Szkół w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 28.10 w Kartuzach. czytaj dalej »
Dotacje na likwidację pieców węglowych w Wejherowie
NaszeMiasto
Dotacje na likwidację pieców węglowych w Wejherowie. Podczas 26. zwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa radni uchwalili uchwałę określającą zasady rozliczenia dotacji celowej dla mieszkańców Wejherowa na realizację programu „Czyste powietrze Gminy Miasta Wejherowa - Wymiana źródeł energii cieplnej na ekologiczne”. czytaj dalej »
Wejherowo: Przez dwa miesiące włamywał się i kradł, został zatrzymany
Nadmorski24
Wejherowscy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o liczne kradzieże i włamania, do których dochodziło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w różnych częściach miasta. Mężczyzna zakradał się głównie do piwnic i garaży, a jego łupem padały m.in. elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i rowery. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. czytaj dalej »
W Wejherowie wody jest pod dostatkiem
Wejherowo
Zaopatrzenie miasta w wodę w warunkach specjalnych było głównym tematem posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wejherowie. czytaj dalej »
Dotacje na likwidację pieców
Wejherowo
Dotacje na likwidację pieców źródło: www.wejherowo.pl
Podczas 26. zwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa radni uchwalili uchwałę określającą zasady rozliczenia dotacji celowej dla mieszkańców Wejherowa na realizację programu „Czyste powietrze Gminy Miasta Wejherowa - Wymiana źródeł energii cieplnej na ekologiczne”. czytaj dalej »
Gratulacje za brązowy medal dla samorządowców
Wejherowo
Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spotkał się w ratuszu z reprezentacją Powiatu Wejherowskiego, złożoną z pracowników jednostek samorządowych, by pogratulować zdobycia brązowego medalu w VIII Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej. czytaj dalej »
Dzieci obejrzały „Zielonego Kopciuszka”
Wejherowo
Ponad 1100 dzieci obejrzało 20 października br. spektakl ekologiczny „Zielony Kopciuszek” wystawiony na deskach Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie przez Teatr „Kultureska” z Krakowa. czytaj dalej »
Policjanci przeprowadzą akcję 'Znicz'
Nadmorski24
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. W dniach od 28 października do 2 listopada policjanci przeprowadzą akcję "Znicz". czytaj dalej »
Oglądaj na żywo mecz Gryf Wejherowo vs  Siarka Tarnobrzeg
Nadmorski24
Na Wzgórzu Wolności odbędzie się kolejny mecz. W niedzielę (23 października) drugoligowe spotkanie rozegrają drużyny Gryf Wejherowo oraz Siarka Tarnobrzeg. Relację na żywo można oglądać na portalu Nadmorski24.pl. Start o godzinie 13:00. czytaj dalej »
Przegląd tygodnia - czyli co nowego w Expressie?
GWE24
Dziś piątek. A to oznacza, że w Wasze ręce trafił właśnie najnowszy numer Expressu Powiatu Wejherowskiego. Sprawdź, o czym dziś piszemy. czytaj dalej »
1 procent podatku. Jakie instytucje wspieramy najchętniej?
NaszeMiasto
Gdańsk, Gdynia i Wejherowo w czołówce miast, z których wpłynęło najwięcej pieniędzy na organizacje pożytku publicznego. czytaj dalej »
Wejherowo: Wypadek i poranny paraliż na drodze
Piątkowy (21.10) poranek na drogach nie był łaskawy dla kierowców, którzy stali w korku na krajowej szóstce. czytaj dalej »
Wypadek na DK 6, są korki!
GWE24
Wypadek na DK 6, są korki! źródło: gwe24.pl
Rano informowaliśmy Was o korku na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie Śmiechowie. Wiemy już co za nim stoi. czytaj dalej »
Pomoc dla zwierzaków
GWE24
Pomoc dla zwierzaków źródło: gwe24.pl
Pracownicy Urzędu Miasta Łeby przekazali ponad 200 kilogramów suchej i 20 puszek mokrej karmy, kołdry oraz ciepłe koce dla psów i kotów ze schroniska "Przytulisko OTOZ Animals" w Dąbrówce, koło Wejherowa. czytaj dalej »
Kopciuszek jest eko
TTM
Kopciuszek jest eko źródło: telewizjattm.pl
Zielony kopciuszek na deskach Filharmonii Kaszubskiej. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano spektakl, który był swego rodzaju lekcją z umiejętności dbania o środowisko. czytaj dalej »
Nowa konserwator zwiedza Wejherowo
TTM
Nowa konserwator zwiedza Wejherowo źródło: telewizjattm.pl
Po raz pierwszy z wizytą w Wejherowie pojawiła się Agnieszka Kowalska, urzędujący od lipca wojewódzki konserwator zabytków. Odwiedziny raczej poglądowe, dające szansę na dobrą współpracę przy przyszłych pracach nad wejherowskimi... czytaj dalej »
Wejherowskie mamy stawiają na kobiecość
TTM
Dziś z kamerą uczestniczyliśmy w pierwszym spotkaniu nowego klubu dla mam w Wejherowie. Zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy jest coraz większe, dlatego pomysłodawczynie liczą na frekwencyjny sukces. czytaj dalej »
Młodzież z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi w Wejherowie
TTM
Nowatorskie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo
GWE24
Nowoczesne oświetlenie w technologii LED i czujki, zwiększające strumień światła w momencie, gdy pieszy zbliża się do przejścia przez jezdnię – taki system wprowadzany jest właśnie w Wejherowie. czytaj dalej »
Nowe wydanie Gryfa Wejherowskiego w kioskach od 21 października
NaszeMiasto
Gryf Wejherowski - najnowsze wydanie naszej gazety od 21 października w stałych punkach sprzedaży. Zobacz, o czym piszą nasi reporterzy. czytaj dalej »
Kolejny spektakl Teatru OKO w Filharmonii Kaszubskiej
Wejherowo
25 i 26 października o godz. 19 widzowie będą mieli okazję obejrzeć kolejny spektakl Teatru OKO „Żeglarz” Jerzego Szaniawskiego w reż. Wojciecha Robakowskiego z muzyką Waldemara Czai. Sztuka uznawana jest za jeden z czołowym dramatów Szaniawskiego w okresie przedwojennym. czytaj dalej »
Czekają granty na społeczne projekty infrastrukturalne
Wejherowo
Do 31 grudnia 2016 r. można przesyłać wnioski o granty od Kulczyk Foundation. Druga edycja Konkursu Grantowego skierowana jest do organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego. czytaj dalej »
BAJKI, LEGENDY I PODANIA KASZUBSKIE. Konferencja
Muzem
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie jako współorganizator bardzo serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „BAJKI, LEGENDY I PODANIA KASZUBSKIE – DAWNIEJ I DZIŚ” 3 listopada 2016 r., godz. 10.00, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35... czytaj dalej »
Finał konkursów w Bibliotece
Wejherowo
Finał konkursów w Bibliotece źródło: www.wejherowo.pl
W środę 26 października br. o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego ogłosi wyniki Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny” oraz Konkursu na logo Biblioteki. czytaj dalej »
Miłością i Prawdą. Jubileusz Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Muzeum
Muzem
26 września 2016 roku odbyły się uroczyste obchody istnienia Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Jubileusz 125-lecia rozpoczął się mszą świętą celebrowaną przez ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego w kościele pw. Trójcy Świętej w Wejherowie. Następnie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej jubilatki oraz gości przywitał Dyrektor Muzeum – Tomasz Fopke zapraszając do wysłuchania koncertu chóru Cantores Veiherovienses pod batutą Tomasza Chyły. Kolejnym punktem obchodów było wręczenie przez władze powiatu wejherowskiego i reprezentujące... czytaj dalej »
Bez podwyżek podatków
GWE24
Bez podwyżek podatków źródło: gwe24.pl
Mieszkańcy Wejherowa nie będą musieli głębiej sięgać do kieszeń. Radni miasta podjęli decyzję, że 2017 rok obejdzie się bez podwyżek podatków. Mało tego, cześć stawek ulegnie obniżeniu. czytaj dalej »
Złota polska jesień w Wejherowie |GALERIA ZDJĘĆ
NaszeMiasto
Złota polska jesień w Wejherowie. Za nami połowa października, korony drzew w mieście przybrały żółto-czerwoną szatę. Zobacz zdjęcia naszego fotoreportera. Przyślij też swoje, dodamy do galerii. czytaj dalej »