REKLAMA
Wejherowska YMCA świętowała....
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku YMCA obchodzi 10 – lecie istnienia. Jubileusz połączono z inauguracją roku akademickiego 2015/2016. W 2006 roku powstała pierwsza w naszym mieście uczelnia dla seniorów tak zwany Uniwersytet Trzeciego Wieku YMCA. Zajęcia rozpoczęło wówczas niespełna 40 studentów, dzisiaj jest ich blisko 300. Jednak tak spore zainteresowanie nie dziwi nikogo, kto choć przez chwilę zapoznał się z szeroką paletą oferowanych zajęć. „Zajęcia są atrakcyjne, poprzez muzykę, plastykę, naukę... czytaj dalej »
Msza w intencji zmarłych dzieci w Wejherowie oraz specjalny pomnik
Msza w intencji zmarłych dzieci w Wejherowie. Dzień 15 października na świecie obchodzony jest jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Z tej okazji Ksiądz Prałat Tadeusz Reszka z parafii Trójcy Świętej w Wejherowie zaprasza wszystkich chętnych 15 października 2015r. na specjalną Mszę Świętą czytaj dalej »
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza
Wejherowo
Ciekawie zapowiada się początek października w wejherowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Biblioteka zaprasza na kilka interesujących imprez w tym tygodniu. czytaj dalej »
KPSW Wejherowo przyznało pierwsze w swojej historii stypendium sportowe
NaszeMiasto
KPSW Wejherowo przyznało pierwsze w swojej historii stypendium sportowe. Otrzymał je Mateusz Ostaszewski z Wejherowa. czytaj dalej »
Radni proponują: odbudujmy basen!
GWE24
Radni proponują: odbudujmy basen! źródło: gwe24.pl
Odbudowa basenu, który przed laty funkcjonował w Wejherowie, modernizacja skateparku, zwiększenie puli pieniędzy dla organizacji pozarządowych oraz budowa dróg, chodników i miejsc parkingowych – takie inwestycje grupa radnych chce wprowadzić do przyszłorocznego budżetu. czytaj dalej »
Uczniowie Elektryka chcą wyposażyć szkolną pracownię
Nadmorski24
Wejherowski "Elektryk" uczestniczy w projekcie Adamed SmartUp, gdzie główną wygraną jest w pełni wyposażone laboratorium. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu filmiku promującego nauki ścisłe. Materiał konkursowy zrealizowała klasa III b liceum ogólnokształcącego wchodzącego w skład ZSP nr 2. Uczniowie proszą o głosy mieszkańców. czytaj dalej »
Wyremontowali grób dzieci na cmentarzu
GWE24
Wyremontowali grób dzieci na cmentarzu źródło: gwe24.pl
Na cmentarzu w Wejherowie już od 10 lat znajduje się grób - do niedawna tylko symboliczny - dzieci martwo urodzonych bądź poronionych. Właśnie został wyremontowany przez proboszcza Tadeusza Reszkę i parafian kościoła p.w. Trójcy Świętej. Od stycznia pochowano tam około 100 dzieci. Niebawem przy grobie stanie rzeźba-pomnik. czytaj dalej »
Wejherowo: Mamy promowały karmienie piersią
W miniony wtorek (6 października) na wejherowskim rynku odbyła się akcja promocyjna karmienia piersią. - Karmienie piersią wzbudza różne emocje, dlatego biorę udział w tej akcji - mówi Anna Cyra, jedna z mam, mieszkanka Gościcina. czytaj dalej »
Biuro „Energa” znów w Wejherowie
Wejherowo24
Punkt Partnerski ENERGA w Wejherowie funkcjonuje w nowym miejscu na terenie miasta. Od września br. został przeniesiony z ul. 12 Marca 216/1 na ul. Klasztorną 18. Po likwidacji punktu Energa w Wejherowie petenci z najbliższego punktu obsługi mogli korzystać dopiero w Gdynia. Dla wielu, zwłaszcza dla osób starszych, którzy nie korzystają z usług internetowych, stanowiło to spory problem. Teraz punkt znowu uruchomiono w naszym mieście, ale przy ulicy Klasztornej 18.... czytaj dalej »
Niewybuch na rumskiej posesji
Wejherowo24
Niewybuch na rumskiej posesji źródło: wejherowo24.info
Na początku października funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu, który znajdował się podczas prac budowlanych na jednej z posesji w Rumi. Na miejsce pojechali policjanci z miejscowego komisariatu Policji, którzy potwierdzili informację oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu patrolu rozminowania z Lęborka. Wydobyto z ziemi pocisk lotniczy o wadze ok. 120 kg. Podczas prac przy wydobywaniu pocisku oraz podczas jego transportu, mieszkańcy z trzech pobliskich domków jednorodzinnych zostali ewakuowani oraz... czytaj dalej »
100 lat temu w Wejherowie - zobacz zdjęcia!
Od wczoraj można oglądać wcześniej nieznane zdjęcia Wejherowa sprzed 100 lat. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zakupiło 300 szklanych negatywów nieznanych zdjęć Wejherowa z przełomu XIX i XX wieku. 6 października fotografie Augustyna Ziemensa zostały pokazane na wernisażu. czytaj dalej »
Przenieś się w czasie i zobacz jak dawniej wyglądało Wejherowo
Od wczoraj mieszkańcy regionu mogą przenieść się w czasie i zobaczyć, jak dawniej wyglądały doskonale dziś znane obszary i obiekty. Wszystko to dzięki wystawie fotograficznej pt. „Wejherowa dawny czar. Miasto i okolice w fotografii Augustyna Ziemensa (1867-1948)”, której wernisaż odbył się w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Ekspozycja obejmuje również zdjęcia dokumentujące życie generała Zdrojewskiego, które przekazał placówce senator Kazimierz Kleina. czytaj dalej »
Wejherowo: Nowe kamery w miejskim monitoringu
NaszeMiasto
Wejherowo: Nowe kamery w miejskim monitoringu. Nowe kamery uruchomiono na łączniku od ulicy Sobieskiego do Bukowej (skwer Reginy Osowickiej) oraz na ulicy Zamkowej czytaj dalej »
Piotr Rzepka: „Zrobimy wszystko, by odbudować psychikę piłkarzy”
GWE24
Z Piotrem Rzepką, nowym trenerem WKS Gryf Wejherowo, rozmawia Piotr Smoliński. czytaj dalej »
30 pieszych z mandatami za wykroczenia
GWE24
30 pieszych z mandatami za wykroczenia źródło: gwe24.pl
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wejherowie zrealizowali kolejną odsłonę akcji „Bezpieczny pieszy”. Na terenie całego powiatu wejherowskiego ukarali 30 osób pieszych naruszających przepisy - zazwyczaj przechodzących na drugą stronę jezdni w miejscu niedozwolonym lub "na czerwonym". czytaj dalej »
Wystawa starych fotografii Wejherowa w muzeum [TŁUMY NA ZDJĘCIACH]
NaszeMiasto
Wystawa starych fotografii Wejherowa w muzeum. Prawdziwe tłumy wejherowian i nie tylko przyszły do muzeum w Wejherowie na otwarcie wystawy dawnych zdjęć prezentujących Wejherowo z przełomu wieków autorstwa Augustyna Ziemensa, pozyskanych przez muzeum. czytaj dalej »
Rozmawiały z dziećmi m.in. o bezpieczeństwie
GWE24
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci w miejskiej Szkole Podstawowej nr 11. W zajęciach z funkcjonariuszkami wzięło udział sześć klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Rozmawiano o bezpieczeństwie i prawidłowych zachowaniach w sytuacjach zagrożenia. czytaj dalej »
Piesi ukarani m.in. za przechodzenie w miejscach niedozwolonych
Nadmorski24
Akcja "Bezpieczny pieszy" realizowana na terenie powiatu wejherowskiego zakończyła się ukaraniem 30 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. czytaj dalej »
BĄDŹ WIDOCZNY NOŚ ODBLASKI
KPPwW
Pora jesienna to czas, w którym szybko zapada zmierzch, a poruszający się po drogach piesi stają się coraz mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Zgodnie z przepisami każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. czytaj dalej »
Piotr Rzepka nowym trenerem Gryfa Wejherowo!
Nadmorski24
Gryf Wejherowo ma nowego trenera, został nim Piotr Rzepka. Nowy trener zastąpi Tomasza Kotwicę, który w poniedziałek został odwołany z tej funkcji. czytaj dalej »
Piotr Rzepka nowym trenerem Gryfa
GWE24
Piotr Rzepka nowym trenerem Gryfa źródło: gwe24.pl
Piotr Rzepka, były szkoleniowiec m.in. Arki Gdynia, został nowym trenerem WKS Gryf Wejherowo. Zastąpił na stanowisku Tomasza Kotwicę, wczoraj odwołanego przez zarząd klubu. czytaj dalej »
Wieści z samorządów - miasto Wejherowo
TTM
Kotwica i Duda odchodzą z Gryfa
TTM
Kotwica i Duda odchodzą z Gryfa źródło: telewizjattm.pl
Tomasz Kotwica został odwołany z funkcji trenera Gryfa Wejherowo. To odpowiedź na ostatnie wyniki drużyny. Jeden punkt zdobyty w ciągu 7 spotkań i przegrana 4 do 0 z Polonią Bytom... czytaj dalej »
Wesołe jest życie studenta seniora
TTM
Dziesięć lat temu było ich czterdziestu, dziś słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest sześć razy więcej. Seniorzy sami wybierają i planują swoje zajęcia, a tych wybór jest ogromny. To nie... czytaj dalej »
Forum Pomorskiej Edukacji w Wejherowie
TTM
Powiat wejherowski, pucki i miasto Gdynia spotkali się w Wejherowie podczas IV Forum Pomorskiej Edukacji. Przedstawiciele samorządów, szkół i przedsiębiorców rozmawiali o strategii oraz zadaniach i celach, jakie stoją przed... czytaj dalej »
PO ma plan na inwestycję w stary basen
TTM
Odbudowa starego basenu w Wejherowie – taki projekt chcą wpisać do przyszłorocznego budżetu radni Wejherowa z klubu „Platforma Obywatelska – Samorządność”. W tym celu zwołali konferencję, na której podzielili się... czytaj dalej »
Koncert Marcina Wyrostka. Mamy bilety!
GWE24
Koncert Marcina Wyrostka. Mamy bilety! źródło: gwe24.pl
Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na piątkowy (9 października) koncert akordeonisty Marcina Wyrostka. Początek tego koncertu, który odbędzie się w gdyńskim hotelu Quadrille zapowiedziano na godzinę 20. czytaj dalej »
Każdy może być studentem! Dziesiąte urodziny WUTW
Nadmorski24
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku Ymca w poniedziałek obchodził 10-lecie istnienia. Jak przyznają działacze, początki były trudne, ponieważ niewiele osób brało udział w zajęciach, a organizacja pozostawiała wiele do życzenia. Dziś WUTW jest jedną z większych placówek oświatowych w regionie, skupiających osoby w wieku 50+, i wciąż się rozwija. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej. czytaj dalej »
Wejherowo: Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie
Nadmorski24
Policjantki odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Łącznie w zajęciach wzięło udział 6 klas I, II i III. W ramach realizowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, mundurowe rozmawiały z najmłodszymi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz używaniu elementów odblaskowych. czytaj dalej »
Zdobyli medale na Pucharze Polski
GWE24
Zdobyli medale na Pucharze Polski źródło: gwe24.pl
W miniony weekend w Otwocku odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów oraz Seniorów w kickboxingu w formule kick-light. Walczyli młodzi wejherowianie, Błażej Mach oraz Szymon Sroka, którzy zdobyli brąz i srebro w rywalizacji juniorskiej. czytaj dalej »