REKLAMA
Nowa poradnia kardiologiczna w wejherowskim szpitalu
Nowa poradnia kardiologiczna znajduje się w miejscu dawnej pracowni serologicznej. W odświeżonych pomieszczeniach znajduje się nowy sprzęt, dzięki któremu pacjenci otrzymają kompleksową opiekę, bez konieczności przewożenia ich do gdańskiej akademii medycznej. czytaj dalej »
Jest koalicja w powiecie. Kto zostanie starostą?
Wspólny Powiat i Prawo i Sprawiedliwość zawarły porozumienie koalicyjne. Oba kluby uzyskały w wyborach do rady powiatu wejherowskiego po osiem mandatów. Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska posiada 13 mandatów. czytaj dalej »
Wejherowianin wykazał się postawą godną naśladowania
Zgodnie z art. 125 Kodeksu Wykroczeń, każdy kto w ciągu dwóch tygodni od dnia znalezienia cudzej rzeczy albo przybłąkania się cudzego zwierzęcia nie zawiadomi o tym organu Policji lub innego organu albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. czytaj dalej »
Wejherowo24 Do Wejherowa przywieźli 11 medali źródło: wejherowo24.info
Do Wejherowa przywieźli 11 medali
W połowie listopada w Krynicy Zdrój odbył się turniej kickboxingu "Muszynianka Cup". Zawody organizowane były przez Polski Związek Kickboxingu oraz Klub Jas-Pol. W zmaganiach udział wzięło ponad 120 zawodników, w tym przedstawiciele Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego sekcja kickboxingu prowadzona przez Rafała Karcz. Zawodnicy przywieźli aż 11 medali w tym 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe krążki. 3 złote medale wywalczyła Zuzanna Kalbarczyk, która oprócz swojej kategorii po raz pierwszy zmierzyła... czytaj dalej »
GWE24 Rusza powiatowa biblioteka źródło: gwe24.pl
Rusza powiatowa biblioteka
Rozpoczyna działalność powiatowa biblioteka. Oficjalne przedstawienie nowej dyrektor utworzonej właśnie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie oraz przekazanie księgozbioru odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego. czytaj dalej »
Powstaje nowa biblioteka w Wejherowie
W byłej siedzibie PCPR-u, w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Strzeleckiej w Wejherowie powstaje Powiatowa Biblioteka Publiczna. Placówka została powołana w sierpniu podczas sesji Rady powiatu Wejherowskiego. czytaj dalej »
Porozumienie o koalicji w powiecie wejherowskim [ZDJĘCIA]
NaszeMiasto
Porozumienie o koalicji w powiecie wejherowskim zostało podpisane w piątek w muzeum. Sygnowali go przedstawiciele Wspólnego Powiatu i Prawa i Sprawiedliwości. Gościnnie był Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. czytaj dalej »
Sezon na choinki rozpoczęty- złodzieje już grasują
Kradzież drzewek iglastych w lasach państwowych to już coroczny problem. Kradzione są choinki oraz gałęzie, które mogą posłużyć jako ozdoba. Za przywłaszczenie pojedynczego drzewka grozi kara grzywny do 500 zł. czytaj dalej »
Dzisiaj ostatni dzień głosowania na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Drużynę
NaszeMiasto
Dzisiaj ostatni dzień głosowania na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Drużynę Powiatu Wejherowskiego 2014. Głosowania potrwa do północy. czytaj dalej »
Gryf Wejherowski od piątku w sprzedaży! Sprawdź, o czym piszą nasi reporterzy
NaszeMiasto
Najnowsze wydanie tygodnika "Gryf Wejherowski" kupisz w kioskach i innych punktach sprzedaży w piątek, 28 listopada 2014 roku. Nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego - w Wejherowie, Redzie i gminach wiejskich. Sprawdź, o czym piszą w tym tygodniu! czytaj dalej »
Kochasz śpiewać? Dołącz do Cantores Veiherovienses!
TTM
Jeden z najstarszych chórów na Pomorzu, wejherowski Cantores Veiherovienses szuka chętnych do wspólnego śpiewania. Nabór pozwoli stworzyć ławkę rezerwowych dla drużyny śpiewaków co jest wyjątkowo ważne teraz, ze względu na... czytaj dalej »
Poradnia kardiologiczna w nowym miejscu i z nowym sprzętem
Wejherowski szpital z nową poradnią kardiologiczną. Ta nie tylko zmieniła miejsce w budynku, ale także wzbogaciła się o nowy sprzęt, dzięki któremu pacjenci kardiologiczni na miejscu otrzymają już kompleksową opiekę,... czytaj dalej »
Samochód osobowy uderzył w drzewo
Na drodze między Wejherowem a Piaśnicą samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, karetkę pogotowia i policję. czytaj dalej »
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Starosta Józef Reszke przekazał księgozbiór FOTO
NaszeMiasto
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Starosta Józef Reszke przekazał księgozbiór, w którym znalazły się m.in. atlasy, albumy i książki. czytaj dalej »
Wypadek na trasie Wejherowo - Piaśnica
NaszeMiasto
Wypadek na trasie Wejherowo - Piaśnica. W czwartek przed godz. 15 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej 218 z Wejherowa do Piaśnicy. Auto uderzyło w drzewo. Są utrudnienia w ruchu. czytaj dalej »
Gmina Choczewo: Pełna emocji debata kandydatów na wójta
Nadmorski24
Debata kandydatów na wójta gminy Choczewo odbyła się środę w Choczewie. Spotkanie cieszyło się  ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dla części zabrakło miejsca w sali. czytaj dalej »
Konkurs o prof. Gerardzie Labudzie. Zaproszenie
Muzem
Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Roppla w Luzinie orazMuzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowieserdecznie zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II Konkursie Powiatowym „GERARD LABUDA ŻEGLARZ NA OCEANIE NAUKI”.  Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz terminy nadsyłania prac znajdują się w regulaminie. W razie pytań prosimy dzwonić pod nr tel.:58 672 29 56 wew. 23 lub 58 678 20 86. Zapraszamy!REGULAMIN KONKURSUFoto: Naukowe dzieło profesora Gerarda Labudy, red. Józef Dobosz, Poznań... czytaj dalej »
Bezpieczni na drodze z bolszewskim klubem „Cyklista”
UGWejherowo
Bolszewski Klub Rowerowy „Cyklista” z prezesem Edmundem Biangą tym razem zadbał o bezpieczeństwo na drodze najmłodszych uczestników ruchu. 26 listopada w Samorządowej Szkole Podstawowej w Bolszewie odbyło się spotkanie dotyczące przypomnienia zasad prawidłowego poruszania się na drodze.... czytaj dalej »
Nowa publikacja Pracownika Muzeum
Muzem
    Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej w zakładce: O MUZEUM, PUBLIKACJE PRACOWNIKÓW MUZEUM została zamieszczona nowa publikacja autorstwa Macieja Kurpiewskiego: Pierwsza Kaszubska Fabryka Kilimów i wyrobów tkackich „ROPOWE” w Wejherowie... czytaj dalej »
Rebeka w Filharmonii Kaszubskiej.To pierwsze w historii dzieło sceniczno-operowe w języku kaszubskim
NaszeMiasto
"Rebeka" w Filharmonii Kaszubskiej.To pierwsze w historii dzieło sceniczno-operowe w języku kaszubskim. Spektakl odbędzie się 13 grudnia o godzinie 19 oraz 14 grudnia o godzinie 18 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. czytaj dalej »
Mikołajki w Wejherowie
Wejherowo
Mikołajki w Wejherowie źródło: www.wejherowo.pl
Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 6 grudnia o godz. 16.00 wszystkie dzieci z rodzicami na plac Jakuba Wejhera... czytaj dalej »
Świąteczna Zbiórka Żywności
Wejherowo
Świąteczna Zbiórka Żywności źródło: www.wejherowo.pl
W dniach 29 i 30 listopada br. zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka żywności dla potrzebujących.   czytaj dalej »
Pomoc dla bezdomnych zwierząt
Wejherowo
Pomoc dla bezdomnych zwierząt źródło: www.wejherowo.pl
Stowarzyszenie „Akademii Złotego Wieku” Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie organizuje akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt. czytaj dalej »
Konkurs na dekorację świąteczną
Wejherowo
Konkurs na dekorację świąteczną źródło: www.wejherowo.pl
Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt ogłosił po raz dwunasty konkurs na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. czytaj dalej »
Pierwsza sesja VII kadencji
Wejherowo
Pierwsza sesja VII kadencji źródło: www.wejherowo.pl
1 grudnia o godz. 14 w wejherowskim ratuszu odbędzie się I sesja VII kadencji Rady miasta Wejherowa. czytaj dalej »
Posiedzenie Rady Nadzorczej OPEC w Wejherowie
Wejherowo
W wejherowskim ratuszu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. czytaj dalej »
100 l krwi przelanej w szczytnym celu
TTM
Dawcy z wejherowskiego klubu HDK zebrali się wczoraj na uroczystych obchodach Dni Honorowego Krwiodawstwa. Jak co roku, podczas imprezy nagrodzono tych najbardziej zasłużonych, wśród których znalazł się Pan Janusz, mający... czytaj dalej »
Władysławowo zawalczy o nowe środki unijne z Nordą?
Nadmorski24
We Władysławowie spotkali się samorządowcy z powiatów puckiego, wejherowskiego i Gdyni. Tematem była współpraca pomiędzy nimi w ramach skutecznego pozyskiwania pieniędzy z UE w latach 2014-2020. czytaj dalej »
Pierwsze sukcesy Młodych Tytanów
GWE24
Pierwsze sukcesy Młodych Tytanów źródło: gwe24.pl
Najmłodsza drużyna Tytanów (chłopcy 2003 i młodsi) oraz rocznik 2002 odnieśli swój pierwszy mały sukces! Wygrywając swoje dwa turnieje, jeden w Wejherowie, drugi w Nowej Karczmie awansowali do finału wojewódzkiego. czytaj dalej »
Nowy blask starostwa
Wejherowo24
Nowy blask starostwa źródło: wejherowo24.info
Całe otoczenie wokół starostwa powiatowego w Wejherowie zyskało nowy blask. A to za sprawą zmodernizowanej infrastruktury wokół budynku na ul. 3 Maja oraz iluminacji widocznej oczywiście w nocy. Niedawno zakończyła się inwestycja, która polegała na modernizacji infrastruktury wokół zabytkowego budynku starostwa wejherowskiego. „Cała infrastruktura związana z chodnikami, podbudowa i zieleń (…) wymagało uzgodnienia z konserwatorem zabytków i dostosowane zostało do budynku.” - powiedział Józef Reszke starosta wejherowski. Dodatkowym efektem modernizacji... czytaj dalej »