Taxi Gryf


Dane

Ulica, nr domu ul. Nanicka 18 Miejscowość: Wejherowo, 84-200
Strona WWW: www.gryftaxi.pl Email:
Telefon: 58 672 77 27 Telefon komórkowy: -
Fax: -

Nasza obecność od grudnia 1996 roku na ulicach Wejherowa spowodowała, że taksówki z oznakowaniem Gryf-Taxi wrosły w krajobraz miasta. Jesteśmy jedną z najstarszych firm taksówkowych działających w tym mieście. Nazwa „Gryf" oraz nasze barwy są ściśle związane z terenem kaszubskim. Gryf, to popularny symbol średniowiecznej Europy pochodzenia perskiego, przyniesiony przez uczestników wypraw krzyżowych. Był godłem książąt zachodniopomorskich, od nich trafił do herbów wielu miast na Pomorzu i stał się godłem całego Pomorza. Od początku ruchu kaszubskiego czarny gryf na złotej tarczy był uznawany za herb Kaszubów. Czarno-żółte barwy flagi są jego pochodną.

Pomysłodawcą i założycielem korporacji Gryf-Taxi jest aktualnie jeżdżący kierowca Mirosław Lubelski. Intencją założyciela, oraz kolejnych zarządów stowarzyszenia było stworzenie, promowanie i rozwój korporacji oferującej coraz wyższej jakości usługi taxi. Zdobyliśmy zaufanie mieszkańców i pomimo trudności, które nas nie ominęły, staramy się robić wszystko aby tego zaufania nie stracić. Zreorganizowane Stowarzyszenie Gryf-Taxi i jego nowy Zarząd wychodzą naprzeciw dzisiejszym wymogom Unii Europejskiej, które dotyczą rynku taksówkowego.

Obejmujemy swoim zasięgiem obszar Wejherowa i okolic, jesteśmy w urzędach, bankach, firmach i sklepach, jesteśmy też w centralnych punktach miasta, czyli wszędzie tam gdzie są nasi potencjalni klienci. Gryf-Taxi jest dzięki temu idealnym nośnikiem reklamy dla Państwa Firm. Od samego początku naszym głównym celem i ambicją jest zapewnienie Klientowi bezpieczeństwa oraz poczucia komfortu jazdy. Stawiamy na doświadczenie i wysoki poziom usług, o tym najlepiej świadczą Klienci, do których należą zarówno obywatele polscy, jak i zagraniczni. W skład naszej kadry wchodzą odpowiednio przeszkoleni kierowcy, którzy są otwarci na wszelkie życzenia i sugestie Klienta, dotyczące zakresu realizowanych usług. Proponujemy Państwu usługi takie jak: przesyłki kurierskie, zakupy, dowóz dzieci do szkoły i inne zlecenia nietypowe.